• DOLAR
  $2.931,0100
 • EURO
  $0,9356
 • ALTIN
  $42.748,6700
 • BIST
  1,1721
MİLLET İTTİFAKI İL BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

MİLLET İTTİFAKI İL BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

Millet ittifakı grubu il başkanları Rıza Çerçel Kültür merkezinde bir araya geldi.

Millet ittifakı istişare toplantısına CHP İl Başkanı, İYİ Parti İl Başkanı, Gelecek Partisi il Başkanı, Demokrat Parti İl Başkanı ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda il Başkanları ülke ve yerel gündemi değerlendirdiler. Başkanlar açıklamalarında ortak ifadeler kullanarak ilimizin en büyük sorunun göçmen nüfusundaki artış olduğunu dile getirdiler.

“Afyonkarahisar’lılar ekonomik anlamda zatürre oldu”

Afyonkarahisar’ın ve ülkemizin gündemini değerlendiren İYİ Parti İl başkanı Muhammed Mısırlıoğlu:”Bu gün burada Cumhuriyet Halk Partisi’nin misafiriz. Muhalefet partileri olarak Afyon ekseninde “söz konusu Afyon ise gerisi teferruattır” sözümüzü üst perdeden dile getirmeye devam ediyoruz. Afyon’un ve Türkiye’nin çok fazla sıkıntısı var. Afyonkarahisarr ekonomik anlamda zatürre oldu. Afyon’da borçsuz insanımız yok. Freni patlamış kamyon gibi sağa sola savrularak gidiyoruz. Borçsuz esnafımız yok. Mülteciler konusu çok ciddi bir konudur. Mülteciler konusu sessiz bir işgaldir. Biz bu sessiz işgale karşıyız. Biz bu kişilerle birlikte yaşamak istemiyoruz. Bu kişilerle kültürümüz uymuyor. Bunların nüfusu devamlı artıyor. 83 milyon olan nüfusumuz 10 yıl sonra 100 milyon olacak. Bunun yüzde 25’i mülteci olarak olacak”

“Afyonkarahisar’da onları istemiyoruz”

“Bunların içimizde yaşamasını istemiyoruz. Onlar kendi geldikleri memleketlerinde konuşlanmalılar. Suriyeliler burada serseri mayın gibiler. Kendi vatandaşımızdan daha fazla onlara görüyoruz. Kendi çocuklarımızın parkta oynamasından endişeleniyoruz. Bu ülkede bir şeyler iyi gitmediği kesin ama üç maymunu oynuyorlar hem merkezi hükümet dekiler hem de ilimizdekiler. Biz bunları haftalık basın toplantılarımızda dile getirmeye devam ediyoruz. Dün Cumhurbaşkanı danışmanı yaptığı açıklamada “Suriyeliler giderse ekonomimiz çöker” dediler. Bunu anlamakta zorlanıyorum. Ekonomimizi onlar mı yönetiyor.”

“Adrese teslim ihale”

“ Afyon’da bir EDS ihalesi yapıldı. Bugün EDS ile ilgili adrese teslim yapılan şeffaflık ülkesinden uzak ihaleyi başkan Zeybek’in onaylayacağını öğrendim. Afyonlunun cebine girecek 200 milyon TL yüklenici firmanın cebine girecek. Siz bunu küçük mü görüyorsunuz. Bu parayla neler yapılmaz. Teleferik, raylı sistem vaatleri vardı. Al sana işte kaynak. Belediyemiz bunu kendisi kurabilir. Bununla ilgili bütçesi olduğunu kendisi söylemişti. Kamu vicdanı rahatsız. Sadece firmanın adını yazmamışlar. İhale adrese teslim edilen bir ihale. Bu falan şehirde şu işi yapan kişi şu şehirde bu işi yapmış kişi demişler, sadece firma ismini yazmamışlar. Belediye Başkanı neden bu konuda suskun dedi.

“İlimizde köpek ve çöp sorunu hızla büyümektedir”

Gelecek Partisi Niyazi Ertaş ise “İnsanlar yaptıkları işlerle ve söyledikleri sözlerle değer kazanırlar. Başkanımın söylediği gibi Afyon bizim her şeyimiz ama ilimizde şikâyetler yüksek seviyeye gelmiş ama hiçbir yerde dile getirilmemiştir. İlimizde köpek ve çöp sorunu hızla büyümektedir. Aile yılı ilan ettiler. Bu güne kadar kaç aileye ulaştılar, nasıl yardım yapıldı bilen yok. Gençler Afyonkarahisar’da durmak istemiyor. İki park yapıp onunla uğraşıyorlar, insanımız, için yatırım yapmıyorlar, trafik sorunu dağ gibi büyüyor. Park yasağının olduğu bir yerde bir iş yerine ayrıcalık tanınıyor, kimse sesini çıkarmıyor. Neden acaba.” Dedi.

Afyonkarahisar sahipsiz kalmıştır

Son konuşmayı yapan DP il başkanı Hikmet bülbül ” Değerli il Başkanlarım Afyonkarahisar’ın temel sorunlarını dile getirdiler. Afyonkarahisar sahipsiz kalmıştır. Esnafımız siftah edemeden iş yerlerini kapatıyor. Trafik sorunu dağ gibi. İlimiz Suriyeli ve Afgan vatandaştan geçilmiyor. Bu insanları burada istemiyoruz. Raylı sistem hayal oldu. Teleferik projesinin akıbeti bilinmiyor. Bu güne kadar ne yaptılar, yaptılar da biz mi göremiyoruz. Genel Başkanımızın Gültekin Uysal’ın söylediği gibi dünümüzü çaldılar. Ama geleceğimizi çaldırmacağız. Halkımızın sorunlarını her platforma da dile getiriyoruz ve getirmeye de devam ediyoruz. Yalçın Başkanıma da bizleri daveti nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.Millet ittifakı İl Başkanları bundan sonra her ay bir araya gelerek gündemi değerlendirmeyi kararlaştırdılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM