• DOLAR
  $4.199,2200
 • EURO
  $0,9183
 • ALTIN
  $53.581,0700
 • BIST
  1,1309
Millet bahçelerine ayrılan bütçe tarıma aktarılmalı

Millet bahçelerine ayrılan bütçe tarıma aktarılmalı

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan ; “EPDK Başkanı yaptığı açıklama ile dile getirdiğimiz bu hükmün kaldırıldığını bildirmiştir. Kendisine bir hatadan dönüldüğü için teşekkür ediyoruz.”

Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Geçen hafta yaptığımız basın açıklamasında elektrik dağıtım şirketlerinin seyahat, ağırlama, reklam, oda aidatı gibi pek çok masrafın, resmi gazete tebliği ile  faturalara yansıtılacağını bildirmiş ve bunun yanlış olduğunu dile getirerek karşı çıkmıştık. EPDK Başkanı yaptığı açıklama ile dile getirdiğimiz bu hükmün kaldırıldığını bildirmiştir. Kendisine bir hatadan dönüldüğü için teşekkür ediyoruz. Buradan ortaya şu sonuç ta çıkmaktadır; her eleştiri zararlı değildir.”

PCR TESTLERİ VE YÜRÜTÜLEN SÜREÇ GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR.

Arslan; “Esasen biz yaptığımız hiçbir eleştiriyi kişiyi ve ya kurumları yıpratmak için değil, bir yanlışın düzeltilmesi, bir eksiğin giderilmesi için yapıyoruz. İyinin, güzelin, faydalının ve doğrunun yapılması, kötünün, yanlışın ve zararlının yapılmaması amacıyla eleştiri yapıyoruz. İşte içinde bulunduğumuz süreç ile ilgili eleştirilerimizin sebebi de budur. Zararlı olanı engellemek. Test kitlerinden çıkan sonuçların doğruluğunun güvenilir olmadığını daha önce de dile getirerek Portekiz Mahkemesinin testler % 97 oranında hatalı sonuç veriyor dediğini, testi icat eden kişinin bu test ile virüs tespit edilemeyeceğini, Avusturya meclisinde bir milletvekilinin kola ile yaptığı test sonucunun pozitif çıktığını ve bir ünlünün 4 defa test yaptırdığını ikisinin sonucunun pozitif, ikisinin negatif çıktığını dile getirmiştik. Geldiğimiz noktada Dünya Sağlık Örgütü 14 Aralık 2020 yayınlanan bir açıklamada COVID-19’u teşhis etmek için kullanılan PCR testi birçok yanlış pozitif sonuç vermektedir demiştir. Yetkililerin bu konuda acil bir açıklama yapmalarını ve sürecin yönetiminin gözden geçirilmesini talep ediyoruz.”

MUTASYON GEÇİRMİŞ VİRÜSTE AŞI NASIL ETKİLİ OLACAK?

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Ayrıca İngiltere Sağlık Bakanı koronavirüsün mutasyon geçirdiğini ve  aşılanan kişinin daha sonra enfeksiyon kapması ya da başkasına bulaştırması ihtimalini ortadan kaldırmadığını belirtiyor. Burada aklımıza iki soru geliyor; 1-Mutasyona uğramadan önceki haline göre yapılan aşı, mutasyona uğrayan virüste etkili olabilir mi? 2- Enfeksiyon kapmasına ve bulaştırmasına etkili değilse neden aşı yapılıyor?”

DIŞ BORÇ BİTTİ İSE 180 MİLYAR FAİZİ NEREYE VERCEĞİZ?

Son olarak kısaca 2021 bütçesine değinmek istiyorum. Bütçede faize ayrılan miktar yaklaşık 180 milyar iken, yatırma ayrılan pay 104 milyardır. İktidar IMF’ye son ödeme çekini canlı yayında verirken dış borç bitti diyordu. İnsan merak ediyor dış borcumuz bitti ise 180 milyar faiz neyin faizi?

TARIMA AYRILAN PAY KANUNDA BELİRLENEN PAYIN YARISI

Tarıma ayrılan miktar ise 22 milyar. Ak partinin 2005 yılında çıkardığı kanuna göre tarıma ayırması gereken pay 43 milyar iken ayırdıkları pay yarısı kadar. Öte yandan Millet Bahçeleri için ayrılan tutar 16 milyar. Ülkemizde çiftçimiz üretimden çekilirken, kredilerini ödeyemeyip icralık olurken, neredeyse bütün tarım ürünleri ithal edilirken Millet bahçelerine ayrılan bütçe tarıma aktarılmalı, üretim desteklenmeli idi. Ancak görülüyor ki bu iktidarla üretim mümkün değil. sorunları çözmek mümkün değil.

EHLİYET VE LİYAKAT OLMADAN OLMAZ.

Arslan son olarak; “Çünkü bu iktidar sorunları görmüyor, görecek ehil insanları da görevlendirmiyor. Ehliyet ve liyakata önem vermiyor. Bir örnekle açıklamamızı bitirelim; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü için araştırma görevlisi ilanı açılıyor. Yazılı yapılan sınava 6 aday katılıyor. ALES puanı yüksek olan adaylar 30-50 arası puanlar alıyor. ALES puanı en düşük olan aday sınavdan 80 puan alıyor ve asil olarak sınavı kazanıyor. Nasıl oluyor. Çünkü onun tez danışmanı Ak partili.   Her zaman söylediğimiz gibi ülkemizin çözülemeyecek bir sorunu yoktur. Ehil ve dürüst insanlara görev verildiği zaman ülkemiz çok kısa sürede kalkınma sağlayacaktır. Bu düşüncelerle hepinize teşekkür ediyor, hayırlı günler diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM