• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MHP İl Başkanı Kahveci güven tazeledi

MHP İl Başkanı Kahveci güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste halinde gerçekleştirilen kongrede İl Başkanı Ahmet Kahveci yeniden güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığı 14. Olağan Kongresi Atlı Spor Salonu’nda dün yapıldı. Kongreye MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Ahmet Kahveci,  siyasi parti ve STK temsilcileri, belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığına MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Katip Üyeliklerine MHP MYK Üyesi ve Milletvekili Mehmet Taytak, Melahat Berber, Faruk Kökçür ve İbrahim Danaoğlu oy birliği ile seçildi.

BAHÇELİ’NİN MESAJI AYAKTA ALKIŞLANDI

Divan başkanı Erkan Akçay açılış yaptığı konuşmada Türk milletinin kahramanlık destanını yazdığı Afyonkarahisar’da olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Akçay, “Afyonkarahisar’da milli mücadele ruhu tap tazedir. Kocatepe tüm dünyaya kahramanlığa tanıklık etmektedir” dedi.  Ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçe’nin kongreye gönderdiği mesajı partililere okundu. Bahçeli’nin mesajı partililer tarafından ayakta alkışlandı.  Kongrede faaliyet ve mali raporunun okunmasının ardından delegelerin oyuna sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

‘ÖNCELİĞİMİZ DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ SONRA PARTİMİZ VE BİZ’

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ahmet Kahveci,  MHP’nin 50 yılı aşkın mazide ihanetleri gördüklerini söyleyerek, “Ortak seçimlere girildiği dönemleri de, koalisyon dönemleri oldu. Son yıllarda siyasi ittifaklara da şahit olduk.  Biz Türk milliyetçileri vefayı biliriz. Bizlere yapılan vefasızlığı haksızlıkları sırt dönmeleri de biliyoruz. Bizler tevekkül etmiş dava erleriyiz. Gerekeni yapar, dua eder, sabreder, bekleriz,  Allah’tan gelen her sonucu şükrederiz. Bize uzatılan dost elini biliyor. Kem gözleri de görüyoruz. Tabi ki önceliğimiz devletimiz, milletimiz sonra partimiz ve biz. Derdi devlet olanın dermanı Allah’tır biliriz. Ama aynı zamanda tüm ülküdaşlarımın her alanda haklarının korunması bizim sizlere olan borcumuzdur. Bizler fikrimize saygı duyulmasını bekleriz” diye konuştu.

‘MHP’NİN HİÇ KİMSEYE BORCU YOKTUR’

‘Ülkücüler bugüne kadar siyasi zafer hırsızlığı peşinde olmadı’ diyen İl Başkanı Kahveci, “MHP’nin tüm siyasi kazanımları sizlerin çabaları ve çalışmaları ile olmuştur. Bu bağlamda MHP’nin hiç kimseye borcu yoktur. Haklının hakkının verilmesi de beklentimizdir. Biz Müslümanlar biliriz kul hakkı zor bir imtihandır. 18 İlçemizde problemsiz seçimlerimizi tamamladık. Bugünde il seçimini yapıyoruz. Yerel seçimlere de kısa bir süre kaldı. Bizler tüm seçim bölgelerinde aday çıkaracak güç, kudret ve tecrübeye sahibiz. Bugüne kadar il belediyesi için aday adayları ilçe ve belde başkanlıkları için aday adayları ile ön görüşmeler devam ediyor” ifadelerini kullandı

‘MHP HER DEĞERİMİZE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKAR’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Şehitler diyarı, 800 yıllık Türk İslam Şehri, Afyonkarahisar olduğunu söyleyerek, MHP’nin,  54 yıllık mazisiyle Türk siyasi tarihinde çok önemli izler bıraktığını ifade etti. Taytak,  “Milliyetçi Hareket, Oğuz Ata’dan, Bilge Kağan’a, Atila’dan, Alparslan’a, Osman Gazi’den, Fatih Sultan Mehmet’e, Abdülhamid Han’dan Atatürk’e bütün Türk tarihini ve tarih yapmış, bütün şahsiyetleri bir bütün kabul eder ve tarihin her safhasına ve tarihe mal olmuş her değerimize sonuna kadar sahip çıkar. Milliyetçi Hareket Partisi’nin savunduğu her fikir, sahip çıktığı her değer aslında bütün partilerin sahip çıkması gereken bize ait milletimize değerlerdir. Türk tarihi hepimizindir, Türk töre ve kültürü hepimizindir, milli benlik, milli şuur hepimize aittir. Bozkurt da bizimdir, Kızılelma ülkümüz de bizimdir, nazlı üç hilalimiz de bizimdir, cihan hakimiyeti mefkuremiz de yine bizimdir, Türk milletinindir” ifadelerine yer verdi.

‘CHP’DE SEN GİT BEN GELEYİM KAVGASINDAN BAŞKA BİR ŞEY YOK’

Divan başkanı Erkan Akçay’da kongrede partililere hitap etti. Akçay, Bir partinin tarihi uyguladığı politikaların tutarlığıyla, bütünlüğüyle ve sürekliliğiyle ölçülür diyerek sözlerine şöyle devam etti.  “9 Eylül’ü partisinin kuruluş yıl dönümü olarak kabul eden CHP, İzmir Büyükşehir Belediyesi hem CHP’nin hem de 9 Eylül’ün kutlamalarını yaptı. Utanç verici. Mavi tişört, beyaz pantolon ve şort giydirilmiş gençlere sirtaki oynatılarak 9 Eylül kutlanmaz. Sıkışınca Atatürk’e sığınan CHP ve CHP’liler var. Ne kadar Atatürk düşmanı varsa partilerine toplamışlar, sıkışınca sığınıyorlar. CHP’nin bu utanç verici durumdan kesinlikle kurtulması gerekir. Değişim, değişim diyorlar ama görünen o ki sen git ben geleyim kavgasından başka bir şey yok. Kendi milletvekilleri yıllardır ordumuza, polisimize, milli değerlerimize her türlü iftirayı, yalanı söylerken bunlar sahip çıkmaya devam ettiler. Söylemleri konusunda bir karşı çıkış yok, herhangi bir işlem yok.

‘GELİN KOMŞU OLALIM ÇAĞRISINA BİN BİR TÜRLÜ BAHANE ÜRETİLİYOR’

Akçay, Milliyetçi Hareket Partisi  asla gizli ajandası olmayan ve 54 yıldır Türk demokrasisinin çok partili siyasi hayatı içerisinde şan ve şerefle faaliyet gösteren, ağır bedeller ödeyen, binlerce şehit veren harekettir diyerek şu ifadeler yer verdi. “MHP, Türk milletinin bir eseridir. Kökü Türk tarihinde ve ruhu büyük Türk milletindedir. Türkiye’nin çıkarlarını, Türk milletinin yararlarını her düşüncenin üzerinde tutan, sorumlu siyaset anlayışının da bir temsilcisidir. Genel Başkanımızın ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ anlayışı ete kemiğe bürünmüştür. Ancak önce ben, sonra partim diyenlerin bu siyasi anlayışı bu politikaları anlaması mümkün değildir. Geçtiğimiz dönemlerde genel başkanımızın yaptığı çağrıya ve davete olumlu cevap verilmedi. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin ülkemizin ve milletimizin çıkarları için gelin komşu olalım çağrısına da maalesef bin bir türlü bahane üretiliyor. Oysa bu o kadar açık ve net bir çağrıdır ki; savrulmuşlar kimliksiz bir şekilde rüzgarın görmediği toprak misali savrulmaya da devam ediyorlar.”

‘MHP, TÜRK SİYASETİNİN AMİRAL GEMİSİDİR’

Akçay son olarak şunları söyledi. “MHP  aynı zamanda 54 yıllık parti hayatımızla birlikte Türk siyasetinin amiral gemisidir. Kendi gündemine hakim bir siyasi partidir. Bu çok önemli. Başka gündemlerle hareket eden siyasi partiler var. MHP, milli tarih şuuruyla sadece kendi gündemiyle siyaset üreten bir partidir. MHP’nin diğer belirleyici özelliği ise ilkeli, sorumlu, sorun çözen, inisiyatif alan ve gerektiğinde de hamleler yapan aksiyonel bir partidir. ‘Nerde hareket orada bereket’ diyoruz. Bütün politikalar bir bütünlük gösterir, parçalanma yoktur. Ayrıca süreklilik ve tutarlılık vardır. Sanal, yalan ve gerçek olmayan bir takım hayali düşüncelerle siyaset yapılmaz. Milletle beraber millet için somut gerçeklere dayanarak ve dikkate alarak siyaset yapılır” diye konuştu.

BAŞKAN KAHVECİ GÜVEN TAZELEDİ

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 600 delegenin oy kullandığı kongrede tek liste halinde seçime katılan mevcut başkan Ahmet Kahveci yeniden başkan seçildi. Erol Uysal

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM