• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meteoroloji’den kuvvetli  rüzgar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Afyonkarahisar’a yönelik Meteoroloji 5’inci Bölge Müdürlüğü’nden kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Meydana gelebileceği olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarılırken bugün ve yarın ise kentte karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji 5’inci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre verilen bilgilerde Afyonkarahisar başta olmak üzere Denizli ve Uşak’ta kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Kurumdan yapılan açıklamada, “Güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yer yer saatte 70 kilometre hızla beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi. Açıklamanın devamında olumsuz hava koşullarının bugün sabah dokuza kadar süreceği belirtilirken, oluşması muhtemel riskler çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ve ulaşımda aksaklıklara karşı vatandaşlar uyarıldı. Afyonkarahisar Valiliği’nin sosyal medya hesabından da “26 Ocak Cuma gününden itibaren bölgemizde rüzgarın kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden vatandaşlarımızın ağaç-direk devrilmesi,çatı uçması,ulaşımda aksamalar ve baca zehirlenmelerine karşı dikkatli olması gerekmektedir. Kamuoyuna duyurulur” şeklinde bir uyarı yayınlandı.

BUGÜN VE YARIN KARLA KARIŞIK YAĞMUR BEKLENİYOR

Meteoroloji 5’inci Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan verilere göre Afyonkarahisar’ın beş günlük hava durumu tahmini şu şekilde: Bugün karla karışık yağmur beklenirken hava derecesi öğlen 7, akşam -1 dereceyi gösteriyor. Cumartesi günü karla karışık yağmurun ilimizde etkisini sürdürmesi tahmin ediliyor. Sıcaklık dereceleri bir önceki güne yakın seyrederken cumartesi günü havanın öğlen 6, akşam da -2 derece olması bekleniyor. Pazar, pazartesi ve salı günleri için aktarılan verilerde Afyonkarahisar’ı kapalı bir hava beklerken, salı günü hava derecesinin akşam -4’lere kadar düşeceği ön görülüyor. Buğra Avşar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM