• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Selçuk Taşkın
Selçuk Taşkın
selcuktaskin@afyonhisargazetesi.com
Mesleğinizi Severek  yapın
 • 0
 • 393
 • 06 Ekim 2020 Salı
 • +
 • -

Evet, her meslek kendine göre zordur. Ama insan öğrendikten sonra o işin ustası olabilir tabii bu da her insana göre değişir. Yani denildiği gibi ‘ İnsan istedikten sonra her şeyi başarabilir’. Gerçekten de öyle eğer isterseniz BAŞARIRSINIZ… İstemeniz yetecektir.Tabi ki insan meslek seçerken refahını da düşünmelidir. ama sevdiğin işi yapmak her şeyden önce gelir. Sevdiğin işi yapmadıktan sonra refahın olsa ne olur olmasa ne? Hep sevdiğin işi yapmaktan bahsettik  iyi güzel de sevdiğimiz işi başarabiliyor olmalıyız diyeceksiniz tabi başarabilmekte önemlidir ama zaten seviyorsanız başarırsınız da .

Şimdi etrafımıza şöyle bir bakalım kim sevmediği  ya da istemediği bir şeyi başarmış ki başta da söylediğim gibi istemeniz yetecektir zaten. Ne demişler istemek başarmanın yarısıdır ondan dolayıdır ki ilk önce istememiz gerekiyor. Tabi bunda motivasyon çok önemli yapamam dersen zaten yapamazsın iste ki ben bunu başarırım de ki yapasın başarasın. Başarmak için de çalışmamız elbet gerekecek.

Kötü bir tabir olacak ama armut piş ağzıma düş olmamalı arkadaşlar. Yaptığımız meslekte maddi durumunuzu elbette düşüneceksiniz ama sırf para hırsınız için de istemediğiniz bir şeyi yapmak size ileride işkence gibi gelecektir ki buna emin olabilirsiniz. Bu yazdıklarımı eleştiri yapmak veya akıl vermek için yazmadım. Sadece biraz tavsiye vereyim istedim bunu da belirtmek isterim.  Hatırlarsanız başta her meslek kendine göre zordur demiştim her mesleğin kendine göre zorlukları olduğu gibi kolaylıkları ve avantajları da vardır. Bunları da göz ardı edemeyiz.

Ve hiçbir mesleği küçümseyemeyiz sonuçta el elden üstündür aslında her meslek doğrudan olmasa da bir şekilde birbirine bağlantılıdır. Şimdi bir sürü meslek sayabiliriz eminim ki sizinde bunların içinde mutlaka birine yeteneğiniz vardır. Eğer sevdiğiniz mesleği yapamıyorsanız yaptığınız mesleği sevin çünkü dünyanın her meslekten insanlara ihtiyacı var.

Mesela buna birer örnek vereyim doktor olmasa hastaları kim iyileştirecek veyahut öğretmen olmasa geleceğimizin mimarı olan çocuklarımız okuma yazmayı ve daha bir sürü şeyi nasıl öğrenecekler? Kim öğretecek? Onun için üzülmeyin yaptığınız işi sevin ve gurur duyun. Cidden gurur duyabileceğiniz şeyler bunlar. Düşünsenize doktor oldunuz ve bir hastaya şifa oldunuz ya da işte birinin hayatını kurtardınız gurur duymaz mıydınız kendinizle? Ya da o insanlar sizinle gurur duymaz mı? Tabi ki de duyarlardı bundan hiç şüpheniz olmasın. Birazcıkta olsa size bir faydam dokunduysa ne mutlu bana hayatınız boyunca başarılar diliyorum. Kalın sağlıkça

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM