• DOLAR
  $1.712,99
 • EURO
  $0,3728
 • ALTIN
  $23.285,23
 • BIST
  1,0180
Merdivenci; “Üretim ve istihdamı korumaya çalıştık”

Merdivenci; “Üretim ve istihdamı korumaya çalıştık”

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının son toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, İş dünyasının pandemi şartlarına rağmen üretime ve istihdama devam ettiğini belirtti.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının son toplantısında konuşan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci; ”Merdivenci, “2020 yılında küresel salgın koşullarında, üretim ve istihdamı korumaya çalıştık. Üyelerimizin bir kısmı Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlanırken, bir kısmı da öz sermaye desteği ile bu zorlu süreci atlatmaya çalıştı. Pandeminin tam olarak hayatımızdan çıkmasını beklerken, İngiltere’de virüsün mutasyona uğradığı açıklandı. Bu durum hepimizi endişeye sevk etti; biliyoruz ki sorunlar ancak umut ve azim ile aşılır. Biz yine maske, mesafe ve temizlik kuralına uyacağız; bir süre daha kapalı alanlarda geniş katılımlı toplantılar yapmayacağız; işletmelerimizde de aldığımız önlemleri sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“YATIRIMCILAR CUMHURBAŞKANIMIZIN AÇIKLAYACAĞI REFORMU BEKLİYOR”

Merdivenci, piyasaların reform beklentisi içinde olduğunu belirterek “Ekonomimize katma değer sağlayan yerli ve yabancı yatırımcılarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı reformları bekliyor. Reform kelimesi bile, piyasaların dikkatini çekmeye yetti; ancak bu kavramın içinin en iyi şekilde doldurulması gerekiyor. İş dünyası ile istişare etmeye özen gösteren Hükümetimiz’in bu istişareler sonucunda kapsamlı bir reform paketi açıklayacağına inancımız tamdır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM