• DOLAR
  $3.786,1900
 • EURO
  $1,0873
 • ALTIN
  $62.048,8700
 • BIST
  1,1656
Meraklı Melahat’ın Kocatepe Yolculuğu” adlı kitap çıktı!

Meraklı Melahat’ın Kocatepe Yolculuğu” adlı kitap çıktı!

 

Gazeteci Nail Azbay’ın kaleme aldığı “Meraklı Melahat’ın Kocatepe Yolcuğu” isimli çocuklara yönelik kitap çıktı. Kitap, çocuklara Büyük Taarruz’un ne olduğunu, bu taarruzda nelerin yaşandığını sade ve yalın bir üslupla anlatılıyor.

Kitap, “Meraklı Melahat” isimli bir karekterin zamanda yolculuk yaparak Büyük Taarruz’un başladığı 1922 yılına gidişini anlatıyor. “Melahat” ismindeki çocuk karekter, burada Mustafa Kemal Paşa başta olmak üzere, Kara Fatma ile, Şükrü Çelikalay ile, Bayatlı Yarbay Arif Bey ile, Yunan generali esir alan Afyonlu Ahmet Çavuş gibi Milli Mücadele’nin önemli simaları ile tanışıyor.

BAŞTAN SONA RESİMLENDİRİLDİ

Kitaptaki anlatımlar baştan sona Afyonkarahisarlı Ressam Başak Nakilcioğlu tarafından uzun soluklu bir çalışma sonrasında resimlenerek çocukların severek okuyacağı bir eser ortaya çıkarıldı.

ÜLKEMİN TÜM ÇOCUKLARINA ARMAĞAN OLSUN

29 yaşında 4’ncü kitabı ile okuyucuların karşısına çıkan Azbay, “Bu kitapta çocuklar, Büyük Taarruz’u anlayacak, idrak edecek. Cumhuriyet’in nasıl kurulduğuna “Melahat” karekteri ile şahitlik edecek. Bu şehirde yaşayan çocuklar bu kitabı okuduklarında Kocatepe denildiğinde Büyük Taaruz denildiğinde Mustafa Kemal Paşa diyecek, bugünlerimizi borçlu olduğumuz yer diyecek, Cumhuriyet’in ilk ışıklarının yandığı yer diyecek… O yüzden bu kitabı sadece Afyon’da yaşayan çocuklarımız değil Türkiye’nin her köşesinde yaşayan çocuklarımızın okumasını ümit ve hayal ediyorum. Bu kitap ülkemin tüm çocuklarına armağan olsun”dedi.

OKUYUCULAR İÇİN İMZALAYACAK

Meraklı Melahat’ın Kocatepe Yolculuğu isimli kitap 25 Eylül 2021 Cumartesi günü yani yarın Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nda Nail Azbay tarafından imzalanarak okuyuculara takdim edilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM