• DOLAR
  $3.230,6200
 • EURO
  $0,7660
 • ALTIN
  $42.299,9900
 • BIST
  1,1415
‘Manda sütü inek sütüne göre daha lezzetli’

‘Manda sütü inek sütüne göre daha lezzetli’

 

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Gürler, fakülte olarak manda yetiştiriciliği yaptıklarını belirterek, mandada elde edilen ürünlerin inek sütüne göre daha sağlıklı ve leziz olduğunu söyledi. AKÜ ile ve Gün FM işbirliğinde süren ‘Kampüs’ programında konuşan Gürler, Türkiye’nin önemli manda üretim merkezleri arasında yer alan Afyonkarahisar’da fakülte olarak manda yetiştiriciliği yaptıklarını belirterek, elde edilen ürünlerin ‘Amanda’ markasıyla pazarlandığını belirtti.

Amanda markalı ürünlerin Afyonkarahisar kent merkezindeki Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde, Ahmet Necdet Szer Kampüsü’ndeki  Veteriner Fakültesi satış noktasında satıldığını duyuran Prof. Dr. Gürler, “Yoğurt, süt ve kaymaktan oluşan Amanda markalı ürünlerimiz son derece sağlıklı ve leziz” diye konuştu.

 

MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİNİ TAVSİYE EDİYORUZ

AKÜ Veteriner Fakültesi’nin Konya yolu üzerindeki manda yetiştiriciliği tesislerini incelemek üzere çok sayıda girişimci ağırladıklarını belirten Prof. Dr. Zeki Gürler, konuşmasında şu bilgileri aktardı:

“Manda bakımı son derece kolay bir hayvan. Biz üniversite olarak Afyon’un hayvancılığında önemli bir yeri olan manda yetiştiriciliğini uyguluyoruz. Merkezimizi incelemeye gelen çok sayıda kişi oluyor. Manda yetiştiriciliğini tavsiye ediyoruz. Ürettiğimiz manda sütü ve süt ürünleri son derece lezzetli ve sağlıklı. Manda sütü inek sütüne göre daha yağlı ve leziz. Kararında tüketmek koşuluyla bu ürünleri sofralarımızdan eksik etmeyelim.” Gürler, sözlerinin sonunda, hayvanları seven ve şefkat duyan gençlere, üniversiteye girerken veteriner hekimliğini tercih etmeleri tavsiyesinde de bulundu.HİSAR

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM