• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Madem bulunmaz Hint kumaşısınız çıkın bağımsız aday olun” 

“Madem bulunmaz Hint kumaşısınız çıkın bağımsız aday olun” 

AK Parti’de ‘İnandığın yolda yürü’ sloganı ile başlayan 7. Olağan Kongre süreci kapsamında Hocalar Ve Kızılören ilçelerinin kongreleri büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

 

Kongrelerde konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen “AK Parti’de istisnalar hariç kimse makam mevki delisi değildir” dedi.İl Koordinatörü “Hedefimiz 2023-2024 seçimleri” dedi. İGM Başkanı Çoban ise “İhtiyacı hissedilen hizmetlerin gereğini biz yaparız” diye konuştu. Milletvekili Ali Özkaya “Allah bizi Cumhurbaşkanımızın yolundan ayırmasın” derken Milletvekili Veysel Eroğlu da “2002 öncesi borçla yaşayan bir ülkeydik, bugün dünyanın dört bir yanında üslerimiz var” şeklinde konuştu.

 

AK Parti 7. Olağan Kongre süreci kapsamında hafta sonu Hocalar ve Kızılören ilçelerinin kongreleripandemi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında tamamladı. Hocalar Kongresinde mevcut başkanSalih Sarı güven tazelerken, Kızılören ilçesinde ise mevcut başkan Mehmet Kaya görevi AbdullahCoşkun’a devretti.Kongrelere AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi,Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İGMÜyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

“HEDEFİMİZ 2023-2024 SEÇİMLERİ”

 

Kongrelerde ilk sözü İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi aldı. Çelebi, “Bizler bu görevlerde her zaman söylüyoruz gelip geçiciyiz. Bugün görevdesinizdir ama yarın bu görevi başka bir arkadaşımıza bırakırız.İsmimizin başında ne yazdığı önemli değildir. Biz kurulduğu günden bugüne kadar bu partide hizmet edenler olarak bu davaya hizmet ediyoruz. Kongrelerde, bundan önceki yaptığımız çalışmalara bakarak yapmış olduğumuz hata var mı eksik var mı bunları değerlendiririz ve geleceğe bir yol haritası çizeriz. Bugün de ilçelerimizde bütün teşkilatımızla birlikte geçmişi gözden geçirip önünüze yeni bir yol haritası koyup bugünden tezi yok yola revan olmak için hep birlikte toplandık. Tabii sizlerden istirhamımız; önümüzde 2023 seçimleri var, 2024 seçimleri var. Bu kongreler aslında ona hazırlıktır. Bir neviilçelerimizde yaşayan gönlünü kırdığımız kim varsa gönlüne giremediğimiz kim varsa kapı kapı gezerek sıkmadığımız el bırakmayacağız. Bu davaya bu partiye hizmet etmek için bugün de yine yola çıkıyoruz” dedi.

 

“İHTİYACI HİSSEDİLEN HİZMETLERİN GEREĞİNİ BİZ YAPARIZ”

 

Çelebi’nin ardından sözü İGM Başkanı Burhanettin Çoban aldı. Çoban konuşmasında “İl Özel İdaresi olarak şehrimizle birlikte köyler, kasabalar ve ilçelerimizde elimizin değmediği yer kalmadı. Elbette ihtiyaçlar var ve olacaktır da. İnsanların yaşadığı alanlarda zamanla ihtiyacı hissedilen hizmetler de bize talep edildiğinde biz de gereğini yaparız. Biz artık eskisi gibi çalışmıyoruz. ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözü öyle sanıldığı gibi sadece ideolojik bir söz değildir. Bu söz hizmet anlamında daCumhurbaşkanımızın ifade ettiği bir sözdür. Bu yüzden eskiden yapılan hizmet dolayısıyla vatandaştan istenen akaryakıt parası artık ortadan kalmıştır. Nasıl bir dönemi yaşadık ki iş makinelerinin kullandığı akaryakıtı devlet vatandaştan istiyordu. Bugün halkımız bizden neyi talep ediyorsa ayağına kadar götürüyor ve gereği neyse onu yapıyoruz. Kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını diler, tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

 

“İSTİSNALAR HARİÇ AK PARTİ’DE KİMSE MAKAM MEVKİ DELİSİ DEĞİLDİR”

 

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen de bir konuşma yaptı. “AK Parti 2001 yılında, CumhurbaşkanımızGenel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulduğunda ‘artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diye yola çıktı” diyen Sezen şöyle konuştu; Evet 18 yıllık iktidarı döneminde de bunu en iyi yaşayanlar bizzat müşahede edenler de ilçelerimize gelen hizmetlere şahit olan vatandaşlarımızdır. Suyun hayati öneminin ne derece büyük olduğu sağlık için ne kadar önemli olduğu Pandemi sürecinde ortaya çıktı. Bugün bunca baraj ve göletler yapan Sayın Bakanımız milletvekilimiz VeyselEroğlu sayesinde oldu. İnşallah bu yapılan tüm icraatları da Rabbim mizanlarına koyarak her ikiDünyada da inşallah karşısına çıkarsın. AK Parti’ye sıradan bir siyasi parti değildir. AK Parti bir sevdadır, bir davadır. AK Parti Türkiye’nin ta kendisidir. Cumhurbaşkanımız ‘AK Parti’nin mayasında

Türkiye Cumhuriyeti milleti vardır, vatandaşı vardır. AK Parti bu milletin ta kendisidir. AK Parti Türkiye modelidir. Her bir neferi durmadan yorulmadan çalışan bir dava hareketidir’ diyor. Dolayısıyla 18 yıldır farklı kademelerde farklı görevlerde yer alan arkadaşlarımız ile bundan sonra da inşallah hep birlikte durmadan yorulmadan koşturmaya devam edeceğiz. AK Parti çok güzel bir birlikteliktir. Bu partide istisnalar hariç kimse makam mevki delisi değildir. Her birimizin ortak özelliği memleket sevdası ve AK Parti üyeliğidir. Hamdolsun AK Parti’nin mensupları olarak öyle kalacağız.

 

“ALLAH BİZİ CUMHURBAŞKANIMIZIN YOLUNDAN AYIRMASIN”

 

Milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında “Yola çıktığınız insanları yolda bulduklarınıza değiştirmeyeceksiniz. Bazen yolunu şaşıranlar oluyor. Görev veriliyor, her türlü makamlara getiriliyor.Bir gün ‘bugün de başka bir arkadaşımız görev alsın’ delinince başlıyor saydırmaya. ‘Şurada şu eksikti,Şu da hataydı, şu da yanlışlıktı’ diyerek güya eleştiriyor. Günaydın, yeni mi öğrendiniz. Bu parti 18 yıldır iktidarda da siz neredeydiniz. Mademki bu kadar bulunmaz Hint kumaşısınız çıkınbağımsız aday olun. Hata varsa buradayken konuşur mertçe açıklarsın. Yiğitlik mertlik budur. Buradayken söyleyeceksin, edebinle adabınla konuşacaksın. İstediğin olmayınca çıkıp gideceksin sonra da başka partiye geçip konuşacaksın. Bence bunların içi boş ve hiçbir kıymeti yok. Rahmetli Erbakan hocamız, ‘Sinek vızıltısı gibi’ derdi. Bunların hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Bunların makamı unvan sıfatı kim ne olursa olsun… Yıllarca bu partide Başbakan yardımcılığı yapacaksın, Başbakanlık yapacaksın, bakanlık yapacaksın ondan sonra da konuşacaksın; Ben bu partiye şu kadar oy kazandırdım. Hiç kusura bakma bu oyların %95’i Recep Tayyip Erdoğan’ın oyudur. Çık bakalım seçimde göreceğiz ne olduğunuzu. Herkes kendi sınırını da iyi bilmeli. Bazı insanların varı yoğu kendisi. O varsa parti var, o varsa dava var, o yoksa hiçbir şey yok. Hemen yol değiştirerek farklı bir güzergâhta giriyor. Allah bizi yolumuzdan ayırmasın. Cumhurbaşkanımızla beraber güçlü liderliğinin arkasında yürümeye devam edeceğiz” dedi.

 

“2002 ÖNCESİ BORÇLA YAŞAYAN BİR ÜLKEYDİK”

 

Son konuşmayı milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu, “AK Parti öncesi Türkiye çok zor günlerden geçti. 2002 öncesinde yaşanan sıkıntılar ülkeyi ciddi krizlere boğdu. Ülke olarak bir tüfek dahi üretemez haldeydik. Her konuda dışa bağlıydık ve borçla yaşayan bir haldeydik. Bugün Allah’a şükür Fırat Kalkanı harekâtının, Zeytin Dalı Harekâtını, Libya; daki operasyonları, Irak’ın kuzeyindeki operasyonları başarıyla yürütüyoruz. Bugün dünyanın birçok yerindeki askeri üsleri olan bir ülke haline geldik. Türkiye savunma sanayinde çok ileri bir noktaya geldi. Bir tarafta Atak helikopterleri, bir tarafta kendi ürettiğimiz füzeler, bir tarafta düzenlediğimiz operasyonlar, yerli ve milli gemilerimiz bugün bunları başarmışsak ve dünyaya meydan okuyabiliyorsak birlik ve beraberliğimizin bizi bugünlere getirdiğindendir. Bu yüzdendir ki birlikte ver beraberlik istikrarı, istikrar da gelişmeyi ve büyümeyi beraberinde getirir. Türkiye Allah’a şükür çok büyüdü ve daha da büyüyecek. Yeter ki tek ihtiyacımız birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da arttıralım. Bununla birlikte AK Partimizin bayrağını da her seçimde zaferle taçlandıralım” diye konuştu. YURDANUR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM