• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Madde bağımlılığı    hayatımızın içinde’

‘Madde bağımlılığı   hayatımızın içinde’

Vali Yiğitbaşı’dan korkutan uyarı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na başkanlık eden Vali Yiğitbaşı: “Madde bağımlılığı artık çok daha fazla hayatımızın içinde olan bir konu. Gençlerimizi ciddi oranda tehdit ediyor. Bu noktada hepimiz üzerime ne düşüyorsa yapmalıyız.”

 

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, 2022 Yılı 2. Toplantısı Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında ilgili kurumlar ve STK’ların katılımıyla yapıldı. Gençleri bağımlılıktan korumak için yapılacak çalışmalar ele alındığı toplantıya ilgili kişiler ve kurum yetkilileri katıldı. Madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi, bağımlılıkla mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması, bağımlılıkla mücadelede paydaşlar arasında sağlıklı bir işbirliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı öncesi konuşan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, bir dizi uyarıda bulundu.

TAM BİR SEFERBERLİK İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Yiğitbaşı, şunları aktardı: “Bağımlılıkla mücadele çok büyük önem taşıyor. Kurum kurum hepimizin ayrı bir hassasiyetle üzerinde durmamız gereken bir konu. Bazı bağımlılık veren maddelere erişim, ulaşım çok daha kolay. Madde bağımlılığı artık çok daha fazla hayatımızın içinde olan bir konu. Gençlerimizi ciddi oranda tehdit ediyor. Bu noktada hepimiz üzerime ne düşüyorsa yapmalıyız. Bu toplantıların periyodik olarak yapılmasını ve sonrasındaki takibi ben önemsiyorum. Önemli olan gençlerimizi, çocuklarımızı bu maddeye hiç bulaşmadan korumak ve onların bu maddelere ulaşmasını engellemek olmalı. Tam bir seferberlik içerisinde hareket ederek, farkındalığı artırıcı, bilinç oluşturucu çalışmaları en kısa sürede hayata geçirmenin gayreti içerisinde olacağız.” Toplantıda ilgili kurumlar madde bağımlığında Afyonkarahisar’ın genel durumu, yürütülen çalışmalar ve yapılması gerekenler konusunda sunumlar gerçekleştirdi.  Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM