• DOLAR
  $1.093,49
 • EURO
  $0,3299
 • ALTIN
  $20.335,5
 • BIST
  1,0471
‘Lider, ikna kabiliyeti çok yüksek olan kişidir’

‘Lider, ikna kabiliyeti çok yüksek olan kişidir’

ATSO Genel Sekreteri Şenol, üniversite öğrencileriyle Kariyer ve Liderlik söyleşisinde bir araya geldi: “Lider, istişareye önem veren, öğrenen; ama aynı zamanda düşündükleri konusunda ikna kabiliyeti çok yüksek olan kişidir. Lider, adaletli olmalı, kriz yönetimini başarabilmeli.”

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Genel Sekreteri Ali Şenol, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Genç Liderler Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Kariyer ve Liderlik söyleşisinde’ tecrübelerini, üniversite öğrencileri ile paylaştı. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunduğu konuşmasında kendisinden yola çıkarak örnekler verdi. Şenol, kendisinin İngilizce öğrenerek kariyer oluşturmak için çabaladığını belirterek,öğrencilere şunları anlattı: “Sizlere de tavsiyem, İngilizce tercihim ama mutlaka bir yabancı dili öğrenin; o dilde espri yapacak kadar konuşmanızı ilerletin. Bunun çok büyük faydasını göreceksiniz.”Daha sonra liderlik kavramı üzerinde duran Şenol, şu ifadelere yer verdi:

BİR UĞRAŞINIZ OLSUN

“Lider, istişareye önem veren, öğrenen; ama aynı zamanda düşündükleri konusunda ikna kabiliyeti çok yüksek olan kişidir. Lider, adaletli olmalı; kriz yönetimini başarabilmeli. Bir yöneticinin yönettiği kişiler verilen görevi sadece yerine getirmek için yapıyorsa, o yönetici idare ediyordur. Yöneticinin verdiği görevler şevkle ve memnuniyetle yapılıyorsa, o yönetici liderdir. Lider, aynı zamanda risk alandır. Özel hayatınızda da, iş hayatınızda da risk aldığınızda başarıya ulaşabilirsiniz; aksi takdirde ilerlemeniz mümkün.Ayrıca, kendinize zaman ayıracağınız bir uğraşınız olsun. Doğa yürüyüşlerine, koşulara katılın; kültür ve sanat etkinliklerine iştirak edin, hatta kültür ve sanat eserleri ortaya koymaya çalışın.”AFYONŞEHİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM