• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Laf kalabalığı ile siyaset yapıp mahcup oluyorlar”

“Laf kalabalığı ile siyaset yapıp mahcup oluyorlar”

AK Parti 7. Olağan Kongre süreci kapsamında Sinanpaşa ve Dazkırı kongreleri gerçekleşti. Pandemi dolayısıyla maske, mesafe, temizlik kuralları ve sosyal mesafeye uyarak gerçekleştirilen kongrelerde konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Laf kalabalığıyla siyaset yapmanın karşılığı insanlara mahcup olmaktır. Onlar sadece laf üretir biz ise vatandaşımıza dokunuruz” dedi.

AK Parti 7. Olağan Kongre süreci kapsamında Sinanpaşa ve Dazkırı kongreleri büyük bir coşku ile gerçekleşti. Kongrelere AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, ana kademe ve çok sayıda partili katıldı.

 

“AK Parti güçlü olursa devlet güçlü olur”

 

Kongrelerde konuşan İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi kongreleri muhasebe ve yol haritası çizme günleri olarak nitelendirdi. Çelebi, “İnşallah 2023’e bu kadrolarla gidecek ve önemli bir eşiği aşacağız. Bugün 12 Eylül darbesinin yıl dönümü. Biz AK Parti olarak bir daha 12 Eylül’ler yaşanmasın diye çalışıyor çabalıyoruz. En son 15 Temmuz’da bize bu ülkeyi dar etmek isteyenler artık bu aziz milletin uyanışını görerek tokadını yedi ve çekti gittiler. Bu yüzdendir ki AK Parti güçlü olursa devlet güçlü olur ve her türlü darbe girişimi de başarısız olacaktır” dedi.

 

“Çok önemli yatırımlara imza atıyoruz”

 

İGM Başkanı Burhanettin Çoban da “İlçelerimize ne söz verdiysek tek tek gerçekleştirdik. İl Özel İdaresi olarak yaptığımız çalışmalar büyük takdir topluyor. Hocalar ve Sinanpaşa ilçelerimizin arasındaki mesafeyi azaltıyoruz. Yörükmezarı ve Hocalar arasında yol 30-40 km düşecek. Sadece bu değil, birçok alanda önemli yatırımlara imza atıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“Kongrelerimiz tazelenmedir”

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “Kongreler yeni bir heyecanın ve coşkunun yeridir, tazelenmedir. Dolayısıyla ben 2023 seçimlerinde inşallah daha iyi olacağımız daha çok belediye alacağımız bir seçim yapacağımız ümit ediyorum.Kongrelerimiz hayırlı uğurlu olsun.Görevi devreden arkadaşlara teşekkür eder, devralan arkadaşlara da başarılar dilerim” dedi.

 

“Bu kez Türk milleti kazandı”

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen konuşmasında şehitlere rahmet dileyerek başladı.Sezen, 12 Eylül darbesinin yıldönümü olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu; Her darbe ülkemizi yıllarca geriye götürmüş ve her zaman kaybettirirmiştir.Hatırlayın ya da açıp okuyun ne diyor orada Amerikalılar; 12 Eylül’de bizim çocuklar kazandı.Evet maalesef onların çocukları kazanmıştır ama çok şükür 15 Temmuz’da onların gayri meşru çocukları kaybetti. Bu kez Türk milleti kazandı, Türkiye kazandı. Yeni bir tarih yazıldı. Milletimizin özgüveni geldi. Aziz milletimiz artık hak ettiği değeri şimdi daha iyi görüyor.Kıymetli kardeşlerim biz Afyon’da güçlü olursak Cumhurbaşkanımız Ankara’da güçlü olur, dünyada güçlü olur. Birileri çıkmış don paraları yatırılmadı diyor bu vatandaş bu açıklamayı yaparken bu paralar vatandaşımızın hesaplarındaydı.Laf kalabalığıyla siyaset yapmanın karşılığı insanlara mahcup olmaktır. Onlar sadece laf üretir biz ise vatandaşımıza dokunuruz.

 

“CHP zihniyeti halka yatırımı layık görmüyor, halk da bunları iktidara layık görmüyor”

 

Son konuşmayı AK Parti Milletvekili Ali Özkaya yaptı. Özkaya; Kıymetli kardeşlerim Haşhaş ekimi ile ilgili sınırlar belirlendi.Şu anda şehrimiz ülkenin haşhaş ekim miktarının yüzde 25’ini alıyor. Bununla birlikte ekilmeyen alanların kalan kısımları da farklı bölgelere kaydırılabilir hale geldi.Çiftçimiz kazanacak ki yüzü gülecek ki hep birlikte mutlu olacağız.Bir utanmaz çıkmış gelmiş barajlar tehlikeli diyor.Yahu vatandaşın kullandığı,yapın diye talep ettiği barajın nesi tehlikeli. Vatandaş istemezse biz onu oraya yapar mıyız?Bunlar yıllardır aynı düşünceyi üzerinden siyaset yapıyorlar. İstanbul örneği verecek olursak; Marmaray’a hayır dediler.Boğaz köprüleri ne hayır dediler.Neredeyse ülkemizde yapılan birçok yatırımı kabul etmediler. Çünkü halka layık görmüyorlar. O yüzden de halk bunları iktidara layık görmüyor.

 

Öte yandan Dazkırı İlçe Başkanlığı görevine atanan Ramazan Bayazit kongre ile yeniden seçilirken, Sinanpaşa İlçe Başkanlığına atanan Nuri Köse de yeniden kongre ile güven tazeledi.  yurdanur

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM