• DOLAR
  $1.771,79
 • EURO
  $0,3821
 • ALTIN
  $24.115,08
 • BIST
  1,0186
Kurbanlık satışlarının daha fazla olacağı bekleniyor

Kurbanlık satışlarının daha fazla olacağı bekleniyor

 


 


Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile bir açıklama yapan Başkan Yörük, Korona virüsün dünyanın ve Türkiye’nin gündemi olmaya devam ettiğini ifade etti.


Yörük; “Salgın sebebiyle tüm dünyada gerek ekonomik gerekse günlük hayatta ciddi dalgalanma ve daralmalar olduğunu anımsatan Başkan Yörük, “Ülkemiz bu salgını atlatabilmek için ekonomik ve sosyal olarak ciddi tedbirler almıştır. Bu noktada temizlik, maske ve mesafe uygulamasının ne denli önemli tedbirler olduğu ortaya çıkmıştır. Yaklaşan bayram işte böyle bir iklimde kutlanacaktır. Her yıl önem gösterilen bazı uygulamalara ek olarak yeni normal çerçevesinde dikkat edilmesi gereken hususlar biraz daha artmış ve hatta önem kazanmıştır. Her sene gündeme getirilen ve istismar edilen bir konu olan hayvan sayısı açısından ülkemiz yeterli bir hayvan varlığına sahiptir” dedi.


UYGUN BİR FİYATLAMA OLACAĞINI TAHMİN EDİYORUZ


Yörük, bu yıl fiyat noktasında küçükbaş kurbanlık satışlarının fazla olmasının da belirtti. Başkan Yörük açıklamasını şöyle sürdürdü: “Pandemi kaynaklı küresel ekonomik yavaşlama nedeniyle bu yıl geçtiğimiz kurban bayramına benzer şekilde makul seviyelerde hatta biraz daha uygun bir fiyatlama olacağını tahmin ediyoruz. Fiyatların oluşumunda pandemi nedeniyle oluşan daralmanın yanında esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın içinde bulundukları mali sıkıntıların payı büyük olacaktır. Aynı zamanda yetiştiricilerimizin de içinde bulunduğu bu daralma riski nedeniyle, üreticilerimizin de sistemde para dönmesi açısından fiyatları makul seviyelerde tutacağını düşünüyorum. Bunlarla birlikte tabii piyasanın daralmasının yanında bu yıl pandemi nedeniyle büyükbaş hayvan kesimlerinde de bir azalma buna karşın küçükbaş hayvanların kesiminde ise bir artış bekliyoruz. Küçükbaş hayvanların kurban ibadetinde tek bir kişi için kesilebilmesi nedeniyle insanlarımızın daha az bir araya gelerek hane hane ya da doğrudan bireysel olarak evlerinde kurban ibadetini yapacaklarını tahmin ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.  Gülşen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM