• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kurallara uyarak şehrimizi tanıtmaya, duyurmaya devam ediyoruz

Kurallara uyarak şehrimizi tanıtmaya, duyurmaya devam ediyoruz

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal ve kültürel aktiviteler yapmaya devam ediyor. Çeşitli sosyal aktivitelerle vatandaşın beğenisi kazanan Afyonkarahisar Belediyesi çeşitli programları da vatandaşına sunmaya devam ediyor.

 

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikleri vatandaşla buluşturmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

Yapılan etkinliklerin yanı sıra daha fazla sosyal aktivitelerin olacağının da müjdesini veren Afyonkarahisar Belediye Başkan  Yardımcısı Süleyman Karakuş “Biz Afyonkarahisar Belediyesi olarak seçildiğimiz günden itibaren kültür, sanat, tarih aktivitelerine yoğunluk veren bir belediyeyiz. Bu konuda çeşitli programlar kazandırdık Afyonumuza, meydan da çeşitli aktiviteler yaptık. Gastronomiyle alakalı çeşitli aktiviteler yaptık, en son herkesin izlediği, Türkiye’nin en çok izlenen programını burada yaptık. Kültürel aktivitelerimizi de Pandemi sürecinden dolayı da 30’a yakın programı iptal etmek zorunda kaldık. Şimdi Afyonumuzu tanıtım atağına kalktık, pandemi sürecini de dikkate alarak, elimizden geldiğince kurallara uyarak şehrimizi tanıtmaya, duyurmaya devam ediyoruz. Bu konuda da belediye başkanımızın da sonsuz destekleri var, bize gelen davetlilerimiz de belediye tarafından bütün ilgi alaka gösterilmektedir” ifadelerini kullandı.

“TİYATRODA BÜYÜKŞEHİRLER ARASI EN ÇOK İZLENEN OLARAK 2. OLDUK”

Afyonkarahisar Belediyesi olarak yapılan etkinlikleri anlatan başkan yardımcısı Karakuş Büyükşehirler arası tiyatro alanında en çok izlenen iller arası Afyonkarahisar’ın 2. Olduğuna dikkat çekti. Karakuş “Şuanda mesela ege tiyatrolar zincirinde büyükşehirler arasında en çok izlenen olarak 2. şehiriz. Bunun yanında tiyatro eğitimlerimiz devam ediyor, geçen yıl iki yüze yakın kültür sanat akademimizden Türk Sanat Müziği Korosu kurduk, Çocuk Korosu Kurduk. Hıdırlık’ta Türk Açık Hava Tiyatrosu sunduk. Bunun yanında arabalı sinema etkinliği sunduk, bunlar hep ilkler. Pandemi koşullarında geliştirilen organizasyonlar, bunlar hep aratarak devam edecek” dedi.

“VATANDAŞIN İLGİSİ HARİKA”

Yapılan sosyal ve kültürel aktiviteleri vatandaşa sunan Afyonkarahisar Belediyesi izleyici ve ziyaretçilerinde beğeni ve hoşgörüyle dönüş alıyor. Tiyatroda 12 bin seyirciye ulaştıklarını söyleyen Karakuş “Vatandaşın ilgisi harika, tiyatro da 12 bin seyirciye ulaştık. Arabalı sinemalar bin beş yüz araç geliyor. Yoğun talepten dolayı yer olmadığından Fuar alanından Motocross’a taşımak zorunda kaldık, insanlarımız arz edildiğinde talep ortaya çıkıyor biz bunu gördük” dedi.

“YAPILAN ETKİNLİKLER PANDEMİ TEDBİRLERİ DOĞRULTUSUNDA”

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sürecinde, Türkiye cumhuriyeti sağlık bakanlığı tarafından belirtilen kurallar doğrusunda kontrollü sosyal hayat döneminde tüm tedbirlere uyulduğunu belirten Karakuş “Pandemi koşullarına dikkat ederek etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Sosyal mesafeye, dezenfektan cihazlara, maske dağıtımı ve takılmasına yönelik uyarı ve tedbirlerimize çok fazla dikkat ediyoruz. Arabalı sinemamız da pandemi sürecinde tedbirli sosyal aktivite örneği” diyerek sözlerini tamamladı.

“TÜRK SANAT MÜZİĞİ, MEHTER İLE BİRLİKTE BİR KONSER ETKİNLİĞİMİZ OLACAK”

Afyonkarahisar Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’da Afyonkarahisar’lı vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için daha çok çalışacaklarının altını çizdi. Akar; “Basın yayın kültür faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye’nin gastronomide 3. Büyük marka şehir faaliyetleri ile çalışmalarına aralıksız devam etmekte.  Ülkemizin bir imtihanı olan bu 6 aylık pandemi sürecinde bu faaliyetlerimizi koordineli olarak sürdürsek te, hız kesmeden devam ediyoruz. 4 tane arabalı sinema etkinliğimizi yaptıktan sonra bu Cuma da bu seferde çocuklarımızı düşünerek çizgi film animasyon çalışması yaptık. Bütün Afyonkarahisar halkına ve çevre illerdeki aileleri bekliyoruz motokros alanına. Çok büyük bir alan 700-800 araç alabiliyor. Rafadan tayfa, göbekli tepe animasyon çizgi filmini bu Cuma saat 21.00’ da çocuklarımızın ve ailelerin beğenisine sunacağız.  TürkSanat Müziği, mehter ile birlikte bir konser etkinliğimiz olacak. Bunun yanı sıra bir şehir postası devam ediyor, basın sayfamızda ve Gastroafyon da büyük etkinliklerimiz var, çekilişlerimiz olacak” dedi.

“FESTİVALLER İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK”

Afyonkarahisar’a tanıtımı için yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Akar; “Afyonkarahisar’ın tanıtımında en büyük etkenlerden biri olan Master Şefin güzel yankılarını toplamaya devam ediyoruz. Bizim yaptığımız işlerin Valimizin, Belediye Başkanımızın destekleriyle yapılan etkinliklerin kadar etki ve yankı uyandırması bizim hoşumuza gidiyor. Aynı zaman da gastronomi konağımızı da bupandemi sürecinde hızlandırdık, gastronomi konağımızı  faaliyete sunacağız. Unesco dünya caz haftasında 20. Afyonkarahisar caz festivali, 19. Klasik müzik festivalini de hazırlıklarına başladık.Valilik, Belediyemiz iş birliğinde dijital konser ve festival hazırlayacağız. Sanatın ve kültürün devamı noktasında hem Belediye Başkanımız, hem Valimiz hassasiyet gösterdiği için bu sene bu formatta da olsa bu etkinliği yapalım istedik” ifadelerini kullandı.

“COĞRAFİ ŞERİTLERLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

“Gastronomi ile ilgili sadece konakla ilgili çalışmalarımız yok, coğrafi şeritlerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor” diyerek sözlerine devam eden Akar; “ Askı çalışmalarından sonra değerlendirme ve itiraz çalışmalarından sonra kademeli olarak ilk öne on iki, sonra otuz iki, sonra altmış dört toplamda da üç yıl içerisinde gıda ürünü coğrafi şerit almış olacak. Sadece başvuruda bile şuanda Türkiye’de de ilk 3 deyiz. Bunların 3 yıllık süreçte neticelendiğinde en çok gıda üzerine coğrafi şerit ürünü olan Afyonkarahisar olacak. İzmir istasyonundaki eski binanın gastronomi için Belediye Başkanımız tarafından alınması, çalışmalarının reçetelendirilmesi gibi bir sürü çalışmalarımız var. Tabi buları kademeli olarak hata yapmadan doğru çalışmalarla eksene oturtulması lazım, güzel işler yapılıyor. Arabalı konser ve arabalı sinema çalışmalarını yapıyoruz.

KARAHİSAR KALESİNDE KARAHİSAR TÜRKÜSÜNÜN VİDEOSUNU ÇEKECEĞİZ

 

“Sayın valimizin Frigya ile ilgili çalışmalarını bildiğimiz için geçen hafta Frig vadisinde bir Türk Sanat Müziği konseri yaptık” diyen Akar; “ Çok etkili oldu, bir de yakında belki de tek olacak Karahisar kalesinin tepesinde Karahisar türküsünün videosunu çekeceğiz. Master şefi çeken yetkililer bize ilk akşam 40 milyondan fazla kişiye ulaştığını söylediler. 3 aydır tekrarlar ve sosyal medya yayınlarıyla 61 milyon kişi ye ulaştı.Afyon tanıtımı için güzel bir tanıtım oldu. Daha fazla ve güzel tanıtımlar ile devam edeceğiz. Afyonkarahisar gerçekten şanslı, meclisimiz açıldığında da milletvekillerimize gastroafyon paketi göndereceğiz. Bu süreçte bizi destekleyen esnaf sayısı artmaya başladı, bunun faydasını görüyorlar bizde bundan memnunuz” diyerek sözlerini tamamladı.  Selçuk Taşkın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM