• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kullanılmayan KYK binaları otopark yapılsın

Kullanılmayan KYK binaları otopark yapılsın

 


 


Hakkari Çukurca’da meydana gelen silahlı saldırıda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Arslan, “Kıymetli hemşerilerim hepinizi hürmetle selamlıyorum Esselamü Aleyküm. Yeni haftamızın ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Geçen hafta Hakkari Çukurca’da terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Bu saldırının faillerini ve terörü en ağır şekilde lanetliyorum” dedi.


“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN AMACI ŞİDDETİ ÖNLEMEK DEĞİL”


İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak düşüncelerini aktaran Arslan, “Ülkemizin gündeminde maalesef şiddet ve cinayet haberleri epeyce yer tutmaktadır. Şunu bir kere daha ifade edelim ki şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şunu da belirtmek isteriz ki şiddet uygulayana ceza vermekle de bu işin önü alınamaz. Şiddetin sebepleri de mutlaka ele alınarak, bu sebepler ortadan kaldırılmalıdır. İstanbul Sözleşmesine baktığımızda sebeplerle ilgili hiçbir şey yoktur. Sadece ceza. Bu yeterli olmaz, olmamaktadır. Nitekim sözleşmenin uygulanmasından sonra şiddet olayları azalmamış aksine artmıştır. Zaten sözleşmenin amacı da şiddeti azaltmak değil aileyi yok etmektir. Kadına şiddeti önleme ifadesi sadece gerçek amacı gizlemenin üzerini örten süslü bir ifadedir. Bugün yapmamız gereken toplumumuzun değer yargılarına düşman bu sözleşmeden çekilmektir. İngiltere, Rusya, Bulgaristan, Hırvatistan, Macaristan, Slovakya, Letonya gibi pek çok ülke sözleşmeyi onaylamamaktadır. Polonya ise sözleşmeden çekilme kararı almıştır. biz de sözleşmeden çekilmeliyiz. Şiddeti önlemek amacı ile tüm siyasi partilerin katılımı ile bir kurul oluşturularak çalışma yapmalıyız” ifadelerine yer verdi.   


“TUTUKLULUK BİR TEDBİR DEĞİL, FİİLEN CEZAYA DÖNÜŞMÜŞTÜR”


Tutukluluk çözüm değil diyerek konuşmasına devam eden Arslan; “Bildiğiniz üzere geçen Cuma Ayasofya Camii uzun bir aradan sonra ibadete açıldı. Bu konudaki memnuniyetimizi ve mutluluğumuzu dile getirdik. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Ayasofya’nın açılması ile birlikte önümüze açmamız gereken bazı konuları belirtmek istiyoruz. Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar ortada ve bütün dünyanın gündeminde. Ne yazık ki artık hukukun gücünden değil güçlünün hukukundan söz eder olduk. Bu husus acilen ele alınmalı, mağduriyetler en kısa zamanda giderilmelidir. Böyle bir şey yok diyerek gerçeklere karşı gözlerimizi kapatarak bu mesele geçiştirilemez. Söz gelimi ülkemizde artık tutukluluk bir tedbir değil, fiilen cezaya dönüşmüştür. İktidarın anlayışına zıt bir şekilde karar veren hakimler hemen sürgüne gönderiliyor bu kabul edilemez” şeklinde konuştu.


“HEP DİLE GETİRDİĞİMİZ GİBİ EKONOMİ İYİ GİTMİYOR”


Ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Arslan, “Hep dile getirdiğimiz gibi ekonomi iyi gitmiyor. Her geçen gün evvelkini aratır hale geldi. Rakamlarla oynamak kimseyi kurtarmaz, milletimiz bizzat sıkıntıyı yaşıyor. İşsizlik; 3 milyon 775 bin kişi olmuş gibi gösteriliyor ama bu rakamların azından 7-8 milyon civarında olduğu biliniyor. Açlık Sınırı; 2 bin 431 TL Yoksulluk Sınırı; 7bin 919 TL. Geçen yıl; 2 milyon 500 bin kişi bireysel kredi borcunu, 2 milyon 700 bin kişi de kredi kartı borcunu ödeyemedi. Tüketici kredisi ve kredi kartı borcu 583.6 milyar liraydı. 2019’da İcra dosyası sayısı 20 milyonu aştı. Bu rakamlar sıkıntını ne kadar büyük olduğunu göstermektedir. Şimdi fındık sezonu geliyor farklı rakamlar havada uçuşuyor. Tarım Bakanı bir rakam veriyor ki bu rakam üreticilerin erbabının tahmininden yüksek bir rakam, başkaları daha düşük seviyede rakamlar ortaya atıyorlar. Fındık, her zaman bizim derdimiz. Dünyada üretimin yüzde 65’ini karşılayan bir ülke, nasıl olur da fındık fiyatını belirlemede etken olamıyor? Bunu anlamak mümkün değil. Samsun’un Çarşamba ilçesinde, arazinin en verimli yerine biyokütle enerji santrali kurmaya kalkıyorlar. Bu kadar verimli bir tarım arazisinden başka bir yer kalmadı mı?  Siz gidip çiftçinin elinden ekmeğini alacak bir yatırıma o ovada neden tevessül ediyorsunuz?” cümlelerini kullandı.


“YAYGIN OLARAK 50-60 ARAÇLIK PARK YERLERİNE İHTİYACIMIZ VAR”


 Kullanılmayan KYK Binalarını otopark yapın diyen Arslan, “Son olarak ilimizde 3 adet eski KYK binası var. Buralar depreme karşı dayanıksız diyerek boşaltılmıştır. Şimdi bu binalar kötü amaçlar için kullanılmaktadır. Gerekli prosedür yerine getirilerek buralar otopark haline getirilebilirse emin olun trafik yoğunluğunda bir azalma olacaktır. Yaygın olarak 50-60 araçlık park yerlerine ihtiyacımız olduğunu daha önce dile getirmiştik. Bu imkan değerlendirilmelidir. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan bu binaların yerine afaki kiralar ödenerek yurtlar kiralanmaktadır. Öyle ki bir yıllık kira ücretine binanın tamamı yapılabilir. Yazıktır, günahtır. Binaları ya otopark olarak kullanın, ya yeni yurt binası yaparak AFSÜ öğrencilerine verin, hiçbir şey yapamıyorsanız yıkın. Hiç değilse kötü işlere alet edilmesinler. Komşular da esnafta huzursuz olmasınlar. Bu düşüncelerle hepinize teşekkür ediyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum” dedi.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM