• DOLAR
  $2.350,7300
 • EURO
  $0,7381
 • ALTIN
  $39.112,4300
 • BIST
  1,1857
Korkmaz; “Aşı çadırında günlük bin kişiyi aşılamayı hedefliyoruz”

Korkmaz; “Aşı çadırında günlük bin kişiyi aşılamayı hedefliyoruz”

Aşılanmada daha hızlı olmak için ve toplumun her kesimine ulaşmak için çadırları açtık Afyonkarahisar Kent Meydanında aşılama çadırı kuruldu.

Vatandaşların Covid-19 aşısı olmaları için çadır kuruldu. Çadıra gelen vatandaşlara koronavirüs aşılarını yaptırabilecek.

TALEP OLURSA SAYIYI ARTIRABİLİRİZ

Toplumun her kesiminin daha hızlı aşı olması için Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aşılama çadırı kuruldu. Toplumun her kesimine ulaşmak için açılan çadırda hafta sonu da dahil  aşı yapılacak. Bu nedenle sırası gelen vatandaşların aşılarını yapmasına kolaylık sağlanması planlanıyor. Bu kapsamda Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Kent Merkezi başta olmak üzere şehrin birçok bölgesinde aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Kent Merkezinde kurduğumuz aşı çadırında günlük bin kişiyi aşılamayı hedefliyoruz. Talep olursa sayıyı artırabiliriz” diye konuştu.

VATANDAŞIMIZ İSTEDİĞİ YERDE AŞI OLABİLİR

Kent Merkezine ve Organize Sanayi bölgesine kurulan aşılama çadırı hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz; “Şu anda 8 mobil ekibimiz ile şehrin çeşitli noktalarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Organize Sanayi Bölgesi Hastanemize biraz uzak olduğu için çalışan vatandaşlarımız gidip gelmekte zorluk yaşıyordu. Biz onları düşünerek Organize Sanayi Bölgesine aşılama çadırı kurduk. Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ile bir araya gelerek öncelikli vatandaşlarımızı belirledik. Firmalarla sürekli iletişim halindeyiz ve aşılama çalışmalarımızda firmalarımız bize yardımcı olabiliyor. Bunun yanında Hastanelerimizde de aşı çalışmalarımız devam ediyor vatandaşımız istediği yerde aşı olabilir.”

KAMUDA ÇALIŞAN TÜM PERSONELİ AŞILAYACAĞIZ

Kurum ve Kuruluşlarda da aşı çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Korkmaz; “ Şu anda, PTT, Tapu Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü ve Orman Müdürlüğü gibi kurumlarda aşılama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurum Müdürlerimiz ile sürekli irtibat halindeyiz. Kısa bir zaman içerisinde kamuda çalışan tüm personeli hemen hemen aşılayacağız” diyerek sözlerini tamamladı. ÖMER KOÇAK ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM