• DOLAR
  $2.307,4700
 • EURO
  $0,7088
 • ALTIN
  $40.285,0200
 • BIST
  1,1847
Konak; “Faaliyete geçilmezse esnaf ve sanatkâr diye bir kesim kalmayacak”

Konak; “Faaliyete geçilmezse esnaf ve sanatkâr diye bir kesim kalmayacak”

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Abdulkadir Konak; “Cumhurbaşkanımızın kısıtlamaları kademeli olarak kaldırılacağız açıklamaları bizleri çok heyecanlandırdı.”

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yeni kararlar aldı. Kararları Başkan Recep Tayyip Erdoğan duyurdu ve Türkiye’nin normalleşme planı belirlendi. Başkan Erdoğan, “İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz” dedi.

YOL HARİTASI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Abdulkadir Konak; “Sayın Cumhurbaşkanımız, Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafı rahatlatacak adımlar bir iki hafta içerisinde başlamış olacak ve buna ilişkin yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Bu sözü bizi çok heyecanlandırdı” dedi.

İŞLERİ KISITLANAN ESNAFIMIZIN ARTIK FAALİYETE GEÇMELERİ LAZIM

Konak sözlerine şöyle devam etti; “ Salgın hastalık bütün dünya ülkelerinde hem ekonomik hem sağlık açısından yıkıcı bir etki yaptı. “Ülkemizde de ekonominin bel kemiği olan esnaf ve sanatkârlarımız gerçekten çok zor günler geçirmekte. Pandemiden en çok etkilenen kesim esnaf ve sanatkâr kesimi. Bir an önce normalleşme sürecine girip özellikle işyerleri tamamen kapanan ve işleri kısıtlanan esnafımızın artık faaliyete geçmeleri lazım, yoksa esnaf ve sanatkâr diye bir kesim kalmayacak” diye konuştu.

ESNAF VE SANATKÂR BİTME NOKTASINA GELDİ

Konak; “İnsan sağlığından daha değerli hiçbir şeyin olmadığını Devletimizin sağlık için aldığı tüm tedbirleri desteklediklerini, bu bağlamda aşılamanın hızlı bir şekilde sonuca ulaştıktan sonra kısıtlamaların kaldırılmasını ve iş yerlerimizi açmak istiyoruz. Yaklaşık 1 yıldır devam eden Pandemi sürecinin esnaf ve sanatkârı bitirme noktasına getirdiğini ifade eden ESOB Başkanı Konak; “Yapılan kabine toplantısından sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere Mart ayı başında artık kademeli olarak normalleşme sürecine gireceğimizin mesajlarını verdi. Esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritasının önümüzdeki günlerde açıklanacağını ifade ettiler. Bir an önce bu kararların açıklanarak esnaf ve sanatkârımızın faaliyetlerine başlamalarını istiyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM