• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köksal’dan Afyonşehir’e  ‘Gazeteciler Günü’ ziyareti

Köksal’dan Afyonşehir’e ‘Gazeteciler Günü’ ziyareti

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, bir grup partiliyle birlikte Afyonşehir gazetesini ziyaret ederek, çalışanların 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutladı. Köksal, ziyarette Afyon ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini de paylaştı.

Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek de inşaat maliyetlerindeki astronomik artışlardan yakındı, kamu kurumlarının bazılarının sanayi sitesindeki görevini yerine getirmediğine dikkat çekti.

CHP Milletvekili Burcu Köksal, Afyonşehir gazetesini ziyaret ederek, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Gazete sahibi Hakan Dilek, Yazı İşleri Müdürü Polat Yılmaz, Başyazar Celal Bursalıoğlu ve gazeteciler Ömer Koçak, Kübra Ergün, Buğra Avşar, Birsen Mantaş’la bir araya gelen Milletvekili Köksal gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. CHP’li Ayşe Göktaş, Meral Doğan, Necati Sarı, Şükrü Derin, Mehmet Dereağzı ve Gülbin Kılıç Taşer’in eşlik ettiği Köksal, Afyonkarahisar ve Türkiye gündemine ilişkin kendisinin ve partisinin bakış açısından değerlendirmelerde bulundu.

6 NİSAN’DAN ÖNCEKİ SEÇİME ONAY

Köksal, seçimlerin erkene alınması için AK Parti ve MHP’nin yoğun bir gayret içerisinde olduğuna vurgu yaparak, “Amaçları Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı adayı yapabilmek. Oysa anayasa çok açık. Erdoğan üçüncü kez aday olamaz. Olursa da gayri yasal olur. Bu bakımdan eğer seçim yapılacaksa muhalefet olarak 6 Nisan’dan önceki bir seçime onay veririz. Aksi takdirde böyle bir onay vermemiz söz konusu olamaz” diye konuştu. Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın AK Parti milletvekilleriyle ilgili sorunlarını görüştüklerine ilişkin paylaşımda bulunduğunu hatırlatan Milletvekili Köksal, “Bu sorunlar görüşülecekse Afyonkarahisar’ın tüm milletvekillerini çağırması gerekirdi” dedi.

ÜLKEYİ BU DURUMA GETİRENLERDEN HESAP SORULACAK

Sürekli vatandaşların içinde olduğunu, onların sorunlarını dinlediğini ve ilgili düzlemlerde dile getirdiğini kaydeden Köksal, “AKP’nin işi sahada çok zor. Seçimi kaybettikleri çok açık. Türkiye seçim geçesinden itibaren atılacak adımlarla hızla normalleşecek, eğer ülkenin bu duruma gelmesinde sorumluluğu bulunanlar varsa, mutlaka yargı önünde hesap soracağız” diye konuştu. Meclis’te kanunlaşan pek çok yasaya oy verdikleri içeriğinden bilgisi olmayan çok sayıda milletvekili olduğunu da ileri süren Köksal, “Biz hatırlattığımızda bize ‘yok öyle bir yasa’ diyorlar. Yasa numarasıyla ancak ikna edebiliyoruz. İşte bu milletvekillerinin çıkardıkları yasalarla ülkeyi perişan edenlerden hesap soracağız” ifadesine yer verdi.

EYT’DE HERKES HAKKINI ALMALI

Hükümetin gündemine aldığı Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili de görüşlerini açıklayan CHP Milletvekili Köksal, “Dile getirdikleri gibi kanun çıkarsa yine pek çok kişi mağdur olacaktır. Çözüm, giriş şartı aranmadan yıla göre emekliliktir. Üç sene önce ‘seçimi kaybetsem de EYT’yi çıkartmam’ diyenler, bugün sandıktan çıkamayacaklarını anladıkları için umarım her hak edenin hakkını verirler. Bu şekliyle bir yasanın yeni mağduriyetlere yol açmaması imkansız” görüşünü belirtti.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA MEKTUP TAKDİM ETTİK, SORUNLARIMIZIN BİR KISMI ÇÖZÜLDÜ

Afyonşehir gazetesi sahibi ve Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek de günden güne artan inşaat maliyetlerinden yakındı. İki yıl önceki, fiyatlarla bugünkü fiyatların arasında kıysa kabul etmez farklılıklar bulunduğunu vurgulayan Başkan Dilek, Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde kamunun yerine getirmesi gereken işler olduğunu, ancak her türlü başvuru ve talep karşın sonuç alınamayınca 29 Ağustos 2022 tarihinde Afyon’u ziyaret eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a durumu anlatan bir mektup takdim ettim. İşlerin önemli bir kısmı hızlandı, yapıldı ve bitirildi ancak hala yapılması gereken işler var. Örneğin Afyonkarahisar Belediyesi’nin Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde yapması gereken işlerinin bu yılın ilk yarısını tamamlayacağını umuyoruz” diye konuştu. Ömer Koçak-Kübra Ergün-Buğra Avşar-Birsen Mantaş

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM