• DOLAR
  $1.712,99
 • EURO
  $0,3728
 • ALTIN
  $23.285,23
 • BIST
  1,0180
Köksal; “Zor bir süreçten geçiyoruz, hepimiz sıkıntılıyız”

Köksal; “Zor bir süreçten geçiyoruz, hepimiz sıkıntılıyız”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.

Ziyarette CHP Afyonkarahisar Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Meydanoğlu, Hüsnü Taşer, Murat Çelikbaş ile CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ile Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Ertem ve Zafer Çolak da hazır bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, yeni tip koronavirüs salgınında iş dünyası ve esnaf ile görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti. Köksal, “Pandemi sürecinde Afyonkarahisar’daki esnaflarla, KOBİ’lerle, iş dünyası ile zaman zaman bir araya gelerek onların sıkıntılarının ve önerilerinin ne olduğu noktasında görüş alışverişinde bulunduk. Partimizin KOBİ’lerle ilgili yaptığı bir çalışma var. Onu size aktarmak istedik. Zor bir süreçten geçiyoruz, hepimiz sıkıntılıyız. Afyonkarahisar’da, başta mermer sektörü olmak üzere iş dünyası zor günler geçirdi. Bir nebze olsun, bazı konular rayına girmiş olabilir ama şu anda borcunu ödeyemeyen, iflasın eşiğine gelmiş birçok iş insanı, KOBİ ve esnaf var. Bu işletmelerin ayakta kalmasını sağlamak için iktidarı uyarma görevini yerine getiriyoruz. Esnafımızın, KOBİ’lerimizin, iş insanlarımızın bütçeden hak ettiği payı aldığı bir Türkiye için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

DEMOKRASİNİN HAKİM OLDUĞU BİR YIL OLMASINI DİLİYORUZ

Köksal, yeni yılın sağlıklı bir yıl olmasını dileyerek “Yeni yılın Türkiye’de pandemisiz ve sağlıklı bir yıl olmasını, herkesin hak ettiğini kazandığı bir yıl olmasını, adaletin tesis edildiği, yargı bağımsızlığının gerçekleştiği, demokrasinin hakim olduğu, tekrar güçlendirilmiş Parlementer Sistem’e döndüğümüz, demokrasinin hakim olduğu bir yıl olmasını diliyoruz. İş dünyasının ‘yarın ne olacak’ korkusu yaşamadan, önünü rahatça görebileceği, yatırımlarını rahatça yapabileceği demokratik, laik bir Türkiye dileğiyle tüm hemşehrilerimin yeni yılını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

TERMAL TURİZMDE POZİTİF AYRIMCILIK YAPILMASI GEREKİYOR

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla Köksal ve CHP heyetine teşekkür etti. Serteser, “Mart ayından itibaren ciddi bir pandemi sürecini yaşadık. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve ilimizde de bu pandeminin etkilerini yaşadık. Gelecek yılın bize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Bu süreçte, her sektör kendine göre sıkıntılar yaşadı, ama en fazla termal turizm ve hizmet sektörü sıkıntı yaşadı. Biz de bunu dile getirdik. Hükümetimiz tarafından açıklanan kira desteklerinin Odamız’a kayıtlı işletmelere de verilmesini, ciro kaybı yaşayan üyelerimizin de desteklenmesi gerektiğini söyledik. Tüm Milletvekillerimiz çalıştılar ve bizim taleplerimizin de bir kısmı yerine getirildi. Termal turizm ve hizmet sektöründe pozitif ayrımcılık yapılması talebimizi de gündeme getirdik” dedi.  Serteser, Afyonkarahisar iş dünyasının bu süreci atlatacağına inandığını belirterek “Bu süreçte yaşanan zorlukları, Afyonkarahisar olarak çabuk atlatacak gibi görünüyoruz. Pandemi geçtikten sonra iş âlemininazmi ile birlikte ülkemiz daha iyi yerlere gelecektir. Afyonkarahisar iş dünyası da bu sıkıntılı süreci girişimci ruhu ile fırsata çevirecektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM