• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köksal, yumurtacıların ve turizm işletmecilerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı

Köksal, yumurtacıların ve turizm işletmecilerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’daki yumurta üreticilerinin sorunları ile termal turizm işletmecilerinin yaşadıkları sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi.

 

YUMURTACILARIN GÖZ GÖRE GÖRE İFLAS ETMELERİNE İZİN VERİLECEK Mİ?

 

Bakan Pakdemirli’nin cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde Afyonkarahisar’ın yumurtacılık sektöründe Türkiye de başta gelen illerden birisi olduğunun önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “Ancak son yıllarda gerek dış politika da yaşanan sorunlar gerekse ekonomik kriz nedeniyle birçok firma iflas etmiş veya iflasın eşiğine gelmiştir. 2020 yılının Mart ayından bu yana da pandemi nedeniyle yumurtacılar ihracat konusunda sıkıntı yaşamışlar ve ilimizde yumurta ihracatı hayli gerilemiştir. Bakanlığınızca Afyonkarahisar’daki yumurtacıların yaşadığı maddi sıkıntıların çözümü firmaların ayakta kalabilmesi için bir çalışma var mıdır? Yumurtacılar için bir destek paketi verilecek midir? Yoksa yumurtacıların göz göre göre iflas etmeye devam etmelerine izin verilecek midir?” dedi.

 

TERMAL TURİZM İŞLETMELERİNE DESTEK VERİLECEK Mİ?

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ise Afyonkarahisar’daki termal turizm işletmecilerine pandemi döneminde yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle destek verilip verilmeyeceğini soran Köksal, “Afyonkarahisar termal turizm açısından son derece önem arz eden bir ildir. Stratejik konumu, tüm yolların kavşak noktasında bulunması ve şifalı termal sularıyla termalin başkenti olmayı hakeden Afyonkarahisar da pandemi döneminde termal turizm de olumsuz etkilenmiş, birçok termal tesis kapanma noktasına gelmiştir. Bu konuda Bakanlığınızca termal turizm işletmecilerine yönelik bir destek verilecek midir? Termal turizmin gelişmesi ve işletmecilerin ayakta kalabilmesi, pandemi dönemini en az zararla atlatabilmesi için Bakanlığınızca bir çalışma var mıdır? Yoksa termal turizm işletmeleri kaderleriyle baş başa mı bırakılmıştır?” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM