• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Köksal, Tarım Bakanı Kirişçi’ye seslendi

Köksal, Tarım Bakanı Kirişçi’ye seslendi

 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’ye seslenerek şu ifadelere yer verdi: “Ey atanmış Tarım Bakanı insanlar evlerindeki buzdolabına peynir, zeytin, hatta ekmek alacak parayı bulamazken, aksırıp tıksırıncaya kadar yediğiniz kul hakkını sormayacaklar mı?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’nin “Öbür tarafta soracaklar insanlık için ne yaptınız’ sözleri üzerine sosyal medyadan sert eleştirilerde bulundu.

‘KAFANIZI KUMA GÖMMENİZİN HESABI SORULMAYACAK MI?’

Milletvekili Köksal sosyal medyada şu ifadelere yer verdi: “Varlığını Saraya borçlu olan atanmış Tarım Bakanı Vahit Kirişçi ‘2023 seçimleri çok önemli öbür tarafta soracaklar insanlık için ne yaptınız’ diye seçim propagandasına girişmiş. Bre atanmış bakan öbür tarafta ülkeyi 5’li çeteye nasıl peşkeş çektirdiniz, vatandaş doğalgaz ve elektrik faturasını ödeyemezken siz nasıl 3-5 yerden maaş aldınız, hiç mi Allah’tan korkmadınız demeyecekler mi? Siz eşinizi dostunuzu akrabanızı liyakati olmadan işe yerleştirirken, KPSS’de yüksek puan alanların hakkını nasıl yediniz diye sormayacaklar mı? Küçücük çocuklar istismara maruz kalırken devekuşu gibi kafanızı kuma gömmenizin hesabı sorulmayacak mı? Ey atanmış Tarım Bakanı insanlar evlerindeki buzdolabına peynir, zeytin, hatta ekmek alacak parayı bulamazken, aksırıp tıksırıncaya kadar yediğiniz kul hakkını sormayacaklar mı?”

‘YA BU GİDİŞATA DUR DE YA DA O KOLTUKTAN ÇEKİL’

Süt ve yem fiyatlarına da değinen Milletvekili Köksal şu ifadelerle Bakan Kirişçi’ye seslendi: “Tarım Bakanı Vahit Kirişçi sağa sola laf yetiştirip seçim propagandası yapmaya kalkacağına her geçen gün daha da kötüye götürdüğünüz hayvancılığın sorunlarını çöz. Bak birine anlatır gibi tane tane anlatıyorum. Çiğ süt fiyatını 7,5 liraya sabitleyip, Bakanlığınızın 20 kuruşluk primi artırmayıp, sürekli zamlanan yem fiyatlarına karşı hiçbir şey yapmamanız ve üstüne süt tozu ihracatını kısıtlamanız yüzünden üretici içi kan ağlayarak süt ineklerini kesime yolluyor. Kesile kesile nereye kadar gidecek bu. Yarın damızlık hayvanlar bittiğinde, dana sıkıntısı, et ve süt sıkıntısı başlayacak. Ey atanmış bakan ya bu gidişata dur de ya da o koltuktan çekil.” Yurdanur Mergen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM