• DOLAR
  $3.230,6200
 • EURO
  $0,7660
 • ALTIN
  $42.299,9900
 • BIST
  1,1415
Kocacan’ın asgari ücret tahmini 4 bin TL’nin üzerinde

Kocacan’ın asgari ücret tahmini 4 bin TL’nin üzerinde

 

 

 

MHP İl Başkanı Kocacan: “Asgari ücrete yapılacak zam konusunda görüşmeler başlamıştır.  Ben 4 bin TL’nin üzerinde olacağını tahmin ediyorum. Bu gerçekleşirken de sanayicimiz ve işverenimiz üzerindeki yükün elbette ki azaltılması da temennilerimiz arasındadır.”

 

 

 

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022’de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için ilk toplantılarına başlarken, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, asgari ücret beklentisinin 4 bin liranın üzerinde olduğunu açıkladı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, daha önce yaptığı açıklamada asgari ücret beklentisinin 4 bin lira civarında olduğunu dile getirmişti. Dün düzenlediği haftalık basın toplantısında, gündeme dair görüşlerini açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Afyonkarahisar’da çok güzel şeyler oluyor” dedi. İl Sekreteri Beytullah Bostancı, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Gün ve Ramazan Eryıldız’la basının karşısına çıkan Kocacan, Afyonkarahisar’ın son yıllarda yapmış olduğu atılımlar ile kıskanılan bir şehir konumuna geldiğini söyledi.

KOMŞU İLLERİMİZ BİZİ GIPTA İLE TAKİP EDİYORLAR

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Valimiz Gökmen Çiçek’in göreve başlaması ile birlikte ilimizde çok güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Örnek verecek olursak, kadın kültür evlerinin kurulması ve eş zamanlı olarak albikere.com alışveriş sitesinin kurularak öğrencilerimize hem burs sağlanması hem de üreten kadınlarımızın ürünlerinin sergilenerek aile bütçesine katkı sağlamaları, İhsaniye bölgesinde Frig vadilerinde yapılan çalışmalarla turizm alanına açılması, Gastronomi şehri olmamız, Dünya Motokros Şampiyonasının ilimizde yapılması gibi son yıllarda önemli atılımlar yaparak kıskanılan şehir durumuna geldik. Yapılan bu çalışmalarla komşu illerimiz bizi gıpta ile takip ediyorlar” dedi.

‘AFYONKARAHİSAR SPOR ALANINDA DA MARKA OLACAK’

Spor alanında yapılan yatırımlar ile spor şehri olma yolunda önemli bir ivme kazandıklarını söyleyen Kocacan, “Afyonkarahisar, tarihiyle, termaliyle gastronomi alanındaki özellikleriyle, zaferin ve Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklar olma özelliğiyle marka bir şehir olan Afyonkarahisar bunun yanı sıra, spor alanında da markalaşma adına önemli çalışmalar yapılmaktadır. İlimizin spor şehri olması yolunda başta Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey olmak üzere Cumhur İttifakı olarak sadece il merkezinde değil, ilçelerimizde de spor alanında önemli yatırımlar yapılmaktadır. 19 yıl önce Afyon’da 25 olan spor tesisi bugün ise 89’a yükselmiştir. Yapılacak olan yeni tesisler ile bu sayıyı çok daha yukarılara çıkacaktır. Afjet Afyonsporumuz başta olmak üzere spor alanında büyük başarılar elde etmeye devem ediyoruz. Afjet Afyonsporumuz son maçlarında almış olduğu galibiyetler ilimizi gururlandırmaktadır. Şehir olarak takımımıza sahip çıkarak üst sıralara yükseleceğimize inanıyoruz” temennisinde bulundu.

4 BİN TL’NİN ÜZERİNDE OLACAĞINI TAHMİN EDİYORUM

Partisinin asgari ücret ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Kocacan, “Asgari ücrete yapılacak zam konusunda görüşmeler başlamıştır. Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamalardan da anlaşılacağı gibi enflasyon karşısında emeği koruyacak bir zammın yapılacağı düşüncesindeyiz. İnşallah bu anlamda vatandaşlarımızı memnun edecek, piyasa koşullarında vatandaşlarımızın elini güçlendirecek ve gelir dağılımındaki eşitsizliği azaltacak ve katkı sağlayacak bir zammın yapılmasını bekliyoruz. Ben 4 bin TL’nin üzerinde olacağını tahmin ediyorum. Bu gerçekleşirken de sanayicimiz ve işverenimiz üzerindeki yükün elbette ki azaltılması da temennilerimiz arasındadır” ifadelerini kullandı.

‘HEMŞEHRİLERİMİZ GEREKEN TEPKİYİ VERECEKTİR’

Kocacan, “CHP’li İstanbul Milletvekili Engin Altay geçtiğimiz hafta bir televizyon programında ‘Biz HDP’yi terör örgütü görmüyoruz. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın cezaevinde tutulmasını doğru bulmuyoruz. Açığız bu konularda ve cesuruz bu konularda. HDP legal ve meşru bir partidir’. Yine geçtiğimiz hafta terörist Selahattin Demirtaş cezaevinden sosyal medya hesabından muhalefete, ‘Hiç değilse Meclis’te temsil edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, ortak bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?” çağrısında bulunuyor. Bu açıklamaların hemen ardından ilimize baktığımızda muhalefet partilerin Afyonkarahisar il başkanları bir araya gelerek basın toplantısı düzenliyorlar. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı kaosu çevirerek fırsat kolluyorlar. CHP’li Altay’ın ve terörist Demirtaş’ın bu açıklamalarına, CHP, İP ve diğer muhalefet partilerin tabanındaki Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin gereken tepkiyi vereceğine inanıyoruz. Millet İttifakı’nın içinde HDP’de yer almaktadır. CHP’nin üst yöneticilerinin açıklamalarına baktığımızda, HDP’yi terör örgütü olarak görmüyormuş. Buradaki birlikteliği herkesin görmesini istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

‘ELVAN, GÖREVİNDEN MÜSAADE İSTEMİŞ OLABİLİR’

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati’nin atanmasıyla ilgili olarak konuşan Kocacan, “Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne döndü. Elbette ki bazı şeyler Cumhurbaşkanımızın tasarrufunda olduğu gibi, bakanların da tasarrufunda. Lütfü Elvan Bey, sağlık sorunundan dolayı olabilir, kendini yetersiz görüyor olabilir veya başka bir düşüncesinden dolayı görevinden müsaade istemiş olabilir. Bu halk hükümeti seçti, bırakalım görevini yapsınlar. Hükümet ve bakanlar yerinde, elbette ki verimlilik alınamıyorsa veya mücbir bir sebep değişecektir. Türkiye’de bir şeyleri döviz kuruna, enflasyona bağlamak hiç doğru değildir. Türkiye’ye bu yarar sağlamaz, zarar getirir. Hep beraber iyi bir pencereden bakalım”  şeklinde konuştu.

‘ŞU ANDA BOŞANILMIŞ GÖRÜNÜYOR’

Toplantı bitiminde basın mensuplarından gelen, “Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Fethullah Gülen ile fotoğrafları var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusunu cevaplandıran Kocacan, “Geçmişte 15 Temmuz’dan öncesi ve sonrası var deniliyor. İnşallah o fotoğraflar öncesidir. Sonrasında da yaşanmışlıklar asla unutulmaz. İnsan evlendiği tarihi de unutmuyor, evliliğini de unutmuyor. Boşanma da bir hak. Şu anda boşanılmış görünüyor, göreceğiz” ifadelerine yer verdi. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM