• DOLAR
  $1.982,68
 • EURO
  $0,3818
 • ALTIN
  $24.501,97
 • BIST
  1,0260
Kocacan: ‘Doları 8 liraya düşürmek çok kolay!’

Kocacan: ‘Doları 8 liraya düşürmek çok kolay!’

 

MHP İl Başkanı Kocacan: “Doları 8 liraya düşürmek çok kolay, nasıl mı? Biz eğer Akdeniz’den çekilirsek, Kavala’yı ve Demirtaş’ı serbest bırakırsak, İstanbul sözleşmesini tekrar hayata geçirirsek, SİHA, İHA, tank, tüfek, helikopter bunları üretmekten vazgeçersek, o zaman bu dolar 8 lira olur. Ama sonunda kaybeden kim olur Türk milleti olur.”

 

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık yazılı basın açıklamasında “Biz eğer Akdeniz’den çekilirsek, Kavala’yı ve Demirtaş’ı serbest bırakırsak, doların 8 TL indiğini görürüz ama sonunda kaybeden kim olur Türk milleti olur. O zaman ülke olmazsın, O zaman devlet olmazsın” görüşünü ileri sürdü. MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan’ın yazılı açıklamasından öne çıkanlar şöyle: “Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum nedeniyle geçmişte olduğu gibi bugünde ve yarında Türkiye’nin önünü kesmek için dış güçler ellerinden geleni yapmaya devam ediyor. Tabii ki bunu içimizdeki ortakları ile beraber gerçekleştiriyorlar. Ülkemizin zayıflamasını, ekonomik anlamda zaafa düşmesini, dış politikada sözü geçen ülke olmasını istemiyorlar. Geçmişte Türkiye güçlenmeye başladıkça darbelerle hep zayıflatılmak istendi. Geçtiğimiz 15 Temmuz’da aynı senaryoyu yine yapmak istediler. Ama yüce Türk milletimiz buna engel oldu.  Darbelerle bizi yıkamayacaklarını anlayanlar bu sefer ekonomik yönden bizi zayıflatmak için uğraşıyorlar. Başını CHP’nin çektiği 6’lı masada buna çanak tutuyor. Ben buradan vatandaşlarımızın bir şeyi dikkatlice görmesini istiyorum. Doları 8 liraya düşürmek çok kolay, nasıl mı? Biz eğer Akdeniz’den çekilirsek, Kavala’yı ve Demirtaş’ı serbest bırakırsak, İstanbul sözleşmesini tekrar hayata geçirirsek, SİHA, İHA, tank, tüfek, helikopter bunları üretmekten vazgeçersek, o zaman bu dolar 8 lira olur. Ama sonunda kaybeden kim olur Türk milleti olur. O zaman ülke olmazsın, o zaman devlet olmazsın. Dalgalanacak Türk bayrağın olmaz. Orta Doğu bataklığına biz de dahil oluruz. Biz bu konuların gerçek yüzünü ve ülkemize yapılmak istenenleri anlatmak için Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları ile ‘Adım adım 2023, ilçe ilçe Aydınlatma ve Anlatma’ programlarımızı düzenliyoruz.

VATANDAŞLARIMIZDAN 6’LI MASANIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRMELERİNİ İSTİYORUM

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun yakın bir zamanda yaptığı açıklamalara dikkat çekmek istiyorum. CHP’li Tanrıkulu, Türkiye’nin terör örgütü PKK ile mücadelesinde zafer kazandıran araçlarından olan Bayraktar, SİHA ve İHA’lardan rahatsız olduğunu ifade ediyor. SİHALAR ve İHA’lar PKK’lı alçaklara göz açtırmıyor. Sen bundan neden rahatsız oluyorsun. Diğer bir konu ise CHP’li Tanrıkulu’nun, 6+1 masanın sözde gizli ortağı olan HDP ile ilgili söylemidir. CHP’li Tanrıkulu, yine yaptığı açıklamasında HDPsempatizanlığını ortaya koyuyor. Diyorki, ‘HDP’liler Türkiye bazında yönetime ortak olmak istiyorlar.’ Bunun güvencesinin sağlanması lazım. Bu ortaklaşmayı yapmak zorundayız. Ben kendi siyasi partime de bunu söylüyorum’ diyerek saklanan ittifakı alenileştirme çağrısı bulunmuştur. Vatandaşlarımızdan 6’lı masanın gerçek yüzünü görmelerini istiyorum.”

FATMA TOPTAŞ İSTEDİ, MİLLETVEKİLİMİZ TAYTAK YERİNE GETİRDİ

Geçtiğimiz ay Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş ve Sandıklı İlçesine bağlı Muhtarlar, Milletvekilimiz Mehmet Taytak Beyin girişimleri ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye ziyarette bulunmuşlardı. Yüz yüze yapılan ziyarette Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, çiftçilerin Haşhaş kapsülü alım fiyatlarının yükseltilmesini istemişti. Yapılan görüşmelerden sonra çiftçilerimizin talebi yerine gelmiştir. Sayın Fatma Toptaş Hanım da çiftçiler adına Milletvekilimiz Mehmet Taytak Beye bir teşekkür daha etmiştir.”Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM