• DOLAR
  $1.209,31
 • EURO
  $0,4004
 • ALTIN
  $16.504,33
 • BIST
  1,0411
‘Kırmızı pusulaya oy verin daha fazla hizmet edelim’

‘Kırmızı pusulaya oy verin daha fazla hizmet edelim’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve önümüzdeki dönem başkan adaylığını açıklayan Hüsnü Serteser, seçim öncesi bir basın toplantısı düzenledi.  Meslek Komitesi Adaylarının da katıldığı toplantıda Serteser, “Çok değerli meslek komitesi adaylarıyla birlikte kırmızı pusulaya oy verin. Gelin bizi bir defa daha seçin. Afyon’a daha fazla hizmet edelim” dedi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, dün bir otelde düzenlediği basın toplantısında görev süresi boyunca çok önemli hizmetler yaptıklarını düşündüğünü söyledi. Serteser, “Ben 2009 yılından itibaren Ticaret ve Sanayi Odamızın 3 dönemdir başkanlığını yapmaktayım. 1 Ekim’de odamızın meslek komitesi seçimleri yapılacak. Hepimize hayırlı olsun. Geçen 13,5 yılda hem mecliste hem meslek komitelerimizde hem yönetim kurullarımızda ve odamızın diğer organlarında çok önemli hizmetler yaptığımızı düşünüyorum. Bu hizmetleri yaparken hakikaten çok yorulduk. Çok çalıştık ama güzel hizmetler yaptık. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek bir defa daha dördüncü dönem olarak Ticaret ve Sanayi Odamıza dostlarımızla birlikte aday olduk.  Allah dördüncü dönemde güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

‘BİRÇOK ÜYEYİ TEMSİL EDEN BAŞKANLARLA ADAY OLDUK’

“Geniş bir katılımla meslek komitesi üyelerimizi hep birlikte belirledik” diyen Serteser adaylık yolunda beraber olduğu önemli isimleri açıkladı. Başkan Serteser, “Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı, Mimarlar Odası Başkanı, AFSİAD Başkanı, önemli bir sektör olan mermercileri temsil eden şehrimizin iki derneği Boğaz Mermerciler Derneği Başkanı ve İscehisar Mermerciler Derneği Başkanı, Kuyumcular Derneği Başkanı, Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı, Kafe ve Restoran İşletmecileri Derneği Başkanı, Süt Birliği Başkanı gibi birçok üyeyi temsil eden başkanların da içinde bulunduğu kişilerle aday olduk. Çünkü bu dönemde çok daha büyük hizmetleri yapmaya adayız. Bildiğiniz gibi iki önemli binayı, hizmet binamızı ve daha önce hizmet binası olarak kullandığımız şu anki ATSO İş Merkezi’nin her birini birisini birinci dönemimizde, diğerini ikinci dönemimizde, üç dönemdeki meclis üyelerimizle birlikte, yönetim kurullarımızla birlikte inşa ettik. Bütçemiz hakikaten dardı ama bu bütçeyi kredi almadan yapmamız mümkün değildi. Hem bu bütçeyi çok güzel kullandık hem kredi alarak o küçük bütçelerle yapamayacağımız çok büyük işleri yaptık. Şu anda mutlulukla söyleyebilirim ki iki binamızın da hiçbir kredi borcu kalmadı. Bir kaç ay daha kredi borcumuz var ama kasamızda da paramız var” dedi.

        

‘BİNAMIZ İLE DÜNYA BİRİNCİSİ OLDUK’

Yeşil enerjinin çok önemli olduğunu ve bunun üzerine çalışmalar yaptıklarını ifade eden ATSO Başkanı Serteser, “Bizim hizmet binamız elektriğini kendi karşılayan bir binadır. Hatta şebekeye elektrik satarak bütçemize katkı sağlıyoruz. Faaliyet ve aidat gelirlerimizin dışında ki diğer faaliyet gelirlerimizin yüzdesini hep artırmaya çalıştık. Hakikaten ATSO’yu kendi şirketimizi nasıl titizlikle yönetiyorsak, nasıl bonkörce harcamalar yapmıyorsak öyle yönettik. Sonunda güzel neticeler elde ettik. Bunun yanı sıra yaptığımız binaya 2011 yılında başladık, 2013 yılında bitirdik ama kendim de inşaat mühendisi olduğum için çok planlı yaptık. İleride yeşil enerjinin çok önemli olacağını o günlerden gördük. Şu anda dünya birincisi olan Londra BREEAM sertifikası alan ve yeşil binalarda en üst derece oyu alan bir bina ile dünya birincisi olduk. Bu tecrübelerimizi büyüklerimiz başka yerlerde kullanmamızı istediler. Giden Valimiz, Sayın Vekillerimiz, Sinanpaşa’da yıllardır bekleyen merkez 2. OSB’nin başına geçmemizi, oraya yeşil OSB yapmamızı istediler. Şu anda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yıllardır beklenen OSB’mizi inşallah önümüzdeki dönem şehrimize kazandıracağız. Buranın bir ihracat hedefi olacak. Burada orta ve yüksek teknoloji yatırımları seçmeye gayret edeceğiz. Ciddi bir miktarda istihdam sağlayacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

‘TÜRKİYE’NİN İLK SAĞLIK ENDÜSTRİ BÖLGESİ OLACAK’

“Önümüzde büyük projeler var. Söylediğim gibi Merkez İkinci OSB Türkiye’nin ilk sağlık endüstri bölgesi olacak” diyen Serteser, “Sağ olsun beni kırmadı TOBB Başkanımız yüzde 8 ile yönetici şirkete ortak olmayı kabul etti. TOBB’un, ATSO’muzun, Valiliğimizin, Belediyemizin ve iki üniversitemizin vizyonuyla, Sağlık Endüstri Bölgesini yapmayı bu konuda da bir nefer olarak çalışmayı taahhüt ediyorum. İkinci OSB’yi en kısa zamanda yatırımcılara iyi bir ihracat hedefiyle ciddi bir istihdam sağlatarak yapmayı taahhüt ediyorum. Bir projemiz vardı onu gerçekleştiremedik. Mermer sektörü için odamızın arkasında 365 gün açık mermercilerimizin, mermer sektörümüzün doğal taşlarını sergileyebilecekleri bir proje yaptık. Proje bitti pandemiden dolayı mermer sektörümüze bunu sunamadık. İnşallah önümüzdeki dönemde üyelerimiz bizi seçtiği takdirde mermer sektörüyle paylaşacağız. Bu projeyi de mermer sektörünü Türkiye’ye ve dünyaya daha fazla açmayı taahhüt ediyorum” dedi.

‘YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR’

Başkan Serteser, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 13 yılda sadece bunları yapmadık. 2014’den beri A akreditasyona sahip, bağımsız denetçiler tarafından denetlenen, 7 yıldızlı bir hizmet veren oda haline getirdik. Personellerimize, çalışanlarımıza önem verdik. Çünkü bizim onlar iş arkadaşlarımız. Onların kalitesi bizim kalitemizi artırıyor. Şu anda bir çoğu İngilizce bilen, deneyimli, Avrupa Birliği  projelerinde, kalkınma ajansı projelerinde deneyimli, başka kurumlara da yardımcı olan çok önemli personelimiz var. Bunların yetiştirilmesinde de çok çaba sarf ettik ve güzel işler başardık. Egede UR-GE Projelerinde ilimizi üst sıralara çıkardık. 3 tane UR-GE Projesi gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde de daha gazla UR-GE Projesini yapmayı taahhüt ediyoruz. UR-GE Projeleri ihracat pazarlarını artırmak için önemli projeler” değerlendirmesinde bulundu.

‘BİZİ BİR DEFA DAHA SEÇİN, AFYON’A DAHA FAZLA HİZMET EDELİM’

Serteser, “Yaklaşık 100 milyon TL’den fazla üyelerimize bu projelerle katkı sağladık. Bunların hepsi gece gündüz çalışmayla oluyor. İnanır mısınız kendi işime bu kadar önem vermedim. Ben en geç öğlen çoğu zaman sabah, Ticaret ve Sanayi Odasına gelir, personelden sonra çıkarım. Çok iş yaptığınız zaman çok zaman harcamanız gerekiyor. Ama bu işi biz talep ettiğimiz için tabi ki zaman harcayacağız. Bundan sonraki dönemde sizden, üyelerimden şunu rica ediyorum. Bu 3 dönemdir şöyle çalışmalarımıza bakın. Ayrıca şuna bakın. İnşaat sektöründeyim. En az konutu bu dönem ürettim. Çünkü odamıza o kadar emek verdim.  Eğer takdir ediyorsanız basının önünden sizden şunu rica ediyorum. Bu çok değerli meslek komitesi adaylarıyla birlikte kırmızı pusulaya oy verin. Gelin bizi bir defa daha seçin. Afyon’a daha fazla hizmet edelim. Bu bizi mutlu edecektir. Biz de Afyonkarahisar’ımızı çok daha ileriye götüreceğiz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM