• DOLAR
  $2.307,4700
 • EURO
  $0,7088
 • ALTIN
  $40.285,0200
 • BIST
  1,1847
Kimsenin akıl edemediği işlere yönelmenin önemli

Kimsenin akıl edemediği işlere yönelmenin önemli

ATSO KOBİ Akademisi tarafından 2021 yılının ilk eğitimi “Ticarette Başarı İçin Pazarlama ve Satış Stratejileri Eğitimi” başlığıyla, video konferans yöntemiyle düzenlendi.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, “2018 yılında ATSO KOBİ Akademisi eğitimlerine başlamıştık” dedi.

Köse ; “2019 yılında eğitimlere ara vermeden devam ettik. 2020 yılında ise dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınına kadar eğitimlerimizi yüz yüze yaptık; salgından sonraki eğitimlerimizi ise video konferans yöntemiyle düzenlemek zorunda kaldık. Bu durum, tüm dünyada olduğu gibi bizim için de yeni bir gelişmeydi. Mekanik ses, mimik ve tepkilerin zaman zaman anlaşılmadığı görüntü düzeneği, bizi ilk aşamada zorlasa da, dünyanın genel gidişatına da uyarak video konferans yönteminde de kendimizi geliştirdik. Bu yıl ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenecek eğitimlerde, Kovid-19 tedbirlerinin gevşetileceği tarihe kadar video konferans yöntemini tercih ettik. Bu eğitimlerimiz, aynı zamanda Youtube sayfamızdan da yayınlanacak” dedi.

AİLE YILI’NA ÖZGÜ EĞİTİMLERİ DE PLANLADIK

Köse, ATSO KOBİ Akademisi’nin eğitimleri hakkında şu bilgileri verdi: “2021 yılında da yine eğitimlerimizi belirlerken her zaman olduğu gibi üyelerimizden gelen anketleri değerlendirdik. Aynı zamanda, Afyonkarahisar Valiliği tarafından ilan edilen Aile Yılı’na özgü eğitimleri de planladık. Böylece Aile Yılı’nın şirketler bazında da gündeme gelmesini sağladığımız gibi, aile şirketlerinin kurumsallaşması konularında da aşama kaydedeceğimizi düşünüyorum. Bugün, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Akif Çakırer sizlerle bir araya gelecek. Ticarette Başarı için Pazarlama ve Satış Stratejileri’nin anlatılacağı eğitimin sizler için yararlı olacağını düşünüyorum.” Eğitimi takip eden izleyicilere “ATSO’ya oy verin” çağrısı yapan Köse, “Malumunuz olduğu üzere 3 Haziran 2020 tarihinde merkezi İngiltere’de bulunan ve Yeşil Binalar için sertifikalandırma yapan BREEAM (BuildingResearchEstablishmentEnvironmentalAssessmentMethod)’den Outstanding (Olağanüstü) seviyede Yeşil Bina sertifikası almıştık.

FARKLI VE FAYDALI OLMAK ÜZERİNDEN PLANLAMA YAPMALIYIZ

BREEAM, dünya genelinde Yeşil Bina Sertifikası alarak finale kalan tüm binalar arasında en iyisini seçmek için çevrimiçi oylama başlattı. Oylamada yer alan binalar arasında ülkemizi temsil eden Odamız, Commercial Project (Ticari Projeler) kategorisinde dünya çapında dereceye girmek için yarışıyor. 22 Mart 2021 gününe kadar devam edecek oylamada www.breeam.com/awards/ adresinden Odamız’a oylarınızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.  Eğitimi veren Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Akif Çakırer, kimsenin akıl edemediği işlere yönelmenin öneminden bahsetti. Çakırer, “Farklı ve faydalı olmak üzerinden planlama yapmalıyız. Bizim pazar olarak sadece Afyonkarahisar ve Türkiye’yi değil, tüm dünyayı görmemiz; çalışmalarımızı buna göre yapmamız lazım. Standartlarımızı ve kalitemizi de bu bakış açısıyla düzenlemeliyiz. Biz başkalarını kopyalayarak değil, özgün üretim tarzımızla ayakta kalabiliriz” dedi. ‘Niş Pazar’ kavramı hakkında da bilgi veren Çakırer, “Niş Pazar, piyasadaki boşluğu ifade eder. Sizleri rakiplerinizden ayıracak olan, piyasadaki boşluğu görüp o boşluğu doldurmaya yönelik çalışma yapmanızdır. Pazarın nabzını çok iyi tutmanız gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM