• DOLAR
  $2.522,6100
 • EURO
  $0,8603
 • ALTIN
  $40.061,2100
 • BIST
  1,2123
Kılıçdaroğlu Uysal’ı ziyaret etti

Kılıçdaroğlu Uysal’ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı Genel Merkezdeki makamında ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile beraberindeki heyet karşıladı. Bir saat süren heyetler arası görüşmenin ardından liderler basına yönelik açıklamalarda bulundu. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti. “Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi heyetini Genel Merkezimizde ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm siyasi partilerle medeni ilişkilerimizi sürdürdüğümüz gibi Türkiye’nin iki köklü geleneği olarak özellikle bugün Türkiye’nin içine düştüğü ve derin nefes alması için çabalar sarf ettiğimiz böyle bir iklimde memleketimizin, milletimizin demokrasimizin, temel hak ve hürriyetler başta olmak üzere en can alıcı meselelerini değerlendirme imkanı bulduk.

Ben bu vesileyle Sayın Genel Başkana ziyaretleri dolayısıyla, gösterdikleri nezaket dolayısıyla müteşekkir olduğumu tüm arkadaşlarım camiamız adına ifade etmek istiyorum” dedi.

“BAĞIMSIZ KURULLARIN YUKARIDAN TALİMAT ALMAKLA ÖVÜNDÜĞÜ BİR TÜRKİYE VAR”

Uysal “Demokrasi dışı rejimlerde tüm yasaklar yazılı değildir, fiili yasaklar da var, oto sansürün işlediği böyle bir süreç var. Bağımsız kurulların yukarıdan talimat almakla övündüğü bir Türkiye var. O açıdan bütün meselelerini demokrasi parantezi içerisinde değerlendiriyoruz. Türkiye’yi ifade ettiğim gibi derinden bir nefes alacak, külfetlerini ve nimetlerini ortak bir paydada paylaşacak, yarınlara güvenle bakacak, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye’yi yaratmak noktasında hepimizin çabası var” dedi.

 “KİŞİ DEVLETİ HALİNE GELMİŞ BİR ÜLKE PORTRESİ”

Ülke geneli ekonomik durumu değerlendiren Uysal “Kademe kademe bir devlet olmaktan çıkmış, kişi devleti haline gelmiş, karar alma süreçleri tepetaklak olmuş bir ülke portresi görüyoruz maalesef.  Bir tarafta 200 milyon dolara borsanın yüzde 10’u satılırken diğer tarafta bu ülke 750 milyon dolarını bir lunaparkta kaybetti. Bunu da kayda geçirmek lazım” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ise yaptığı konuşmada “Sayın Genel Başkan ve heyeti ile Türkiye’nin içinde yaşadığı sorunları karşılıklı olarak hem dillendirdik hem kendi çözümlerimizi de aktardık” dedi.

 “LİDERLER RTÜK TARAFINDAN YAZILAN CEZAYA TEPKİ GÖSTERDİ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, RTÜK’ün Habertürk TV’ye verdiği ceza tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Siz bağımsız bir yayın organını en ağır şekilde cezalandırırsanız bu doğru değildir, doğru olmaz. Dünyaya bizde demokrasi vardır algısını yerleştiremezsiniz” derken, Uysal da “Anti demokratik bir rejim problemimiz var. RTÜK’ün Habertürk’e verdiği ceza bunun ispatıdır” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM