• DOLAR
  $1.896,56
 • EURO
  $0,3852
 • ALTIN
  $24.017,88
 • BIST
  1,0171
Kentsel Dönüşüm mağdur etmemeli

Kentsel Dönüşüm mağdur etmemeli

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “Kentsel dönüşüm insanların mağdur edilmeden gerçekleştiği anda hakikaten bizlere de şehrimize de güzellik katar” dedi.

Son günlerde Afyonkarahisar gündemine yerleşen Kentsel dönüşüm günden güne  artmaya devam ediyor. İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu , kentsel dönüşümün  olacağı mahallelere giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Gündemi başından beri yakından takip ettiklerini belirten Mısırlıoğlu” Takip ettiğimiz kadarıyla burada bir hak mağduriyeti yaşanacağını hissettiğimizden dolayı sizlerin sıkıntılarını değerli dernek başkanımızın bize vermiş olduğu raporlarla birlikte ilk parti genel merkezindeki yere yönetimler masasına teslim ettim. “ dedi.

“HEP BERABER İZLEYECEĞİZ”

Mısırlıoğlu “Dolayısıyla yönetimler masamız bu konuyu mecliste gündeme taşıyacaklarını şehircilik bakanlığı bünyesindeki yetkililerle buradaki mağduriyeti dile getireceklerini, sizlerin adına bir mağduriyet yaşanmaması için her türlü tedbiri her türlü açıklamayı beraberce meclisten takip edeceğiz. “ ifadelerine yer verdi.

“SİZLERİN HATIRALARI VE YAŞANMIŞLIKLARI VAR”

Başkan Mısırlıoğlu “Bu kadim kentin sokaklarında sizlerin hatıraları ve yaşanmışlıkları var. Kuşu bile isteği olmadan yuvasını bozduğunuzda o kuş bile hayata kahreder. Burada teyzelerimizin, ablalarımızın, kardeşlerimizin mağduriyeti var. Alınan kararla onların yuvasıyla ilgili gelecekte sıkıntılı bir dönem görünüyor. Dolayısıyla böyle bir projenin Afyonkarahisar’a dayatılmasını şiddetle kınıyorum. Bu kentsel dönüşüm işini Afyonkarahisarlılara bırakın. Mısri mahallesindeki sakinlere bırakın. Kendi göbeklerini kendileri keserler. Hiç kimseye de bir külfet doğmaz.  Dolayısıyla buradan şehrimizi yönetenlere sesleniyorum.  Gelin bu vatandaşlarımızı yalnız bırakmayın. Bunların sesine kulak verin. Şu anda oturduğunuz makam icra makamıdır. Oturduğunuz makam muktedir olma makamıdır. Eğer bu şehrin emini olduğunu düşünüyorsanız. Bu işi çevre ve şehircilik bakanlığına değil, Toki yetkililerine değil, Afyonkarahisar’ın tüm kesimlerinin kapsandığı bir masaya toparlayın, hepimizin razı olacağı şekilde bu sorunu birlikte çözelim.  Bizler de İYİ Parti teşkilatı olarak, burada herhangi bir siyasi rant hesabı yapmak için burada değiliz. Şu an seçim dönemi de değildir. Biz sadece mazlumun yanındayız. Bizler sizlerle beraberiz. “ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM