• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Kayyım belediye başkanı  maaş almadan çalışacak’

‘Kayyım belediye başkanı maaş almadan çalışacak’

CHP Milletvekili Burcu Köksal’ın kayyım Belediye Başkanı Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır’ın bir belde belediye başkanının maaşından iki kat fazla maaş almasını gündeme taşımasının ardından, dün Gebeceler Belediye Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Vali yardımcımız maaş almadan görev yapacak” duyurusu yapıldı.

Gebeceler Belediye Başkanlığının sosyal medya hesabından dün yapılan açıklamada Kayyım Belediye Başkanı Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır’ın maaş almadan görev yapacağı duyuruldu. Gebeceler Belediye Başkanlığının duyurusunun, Çalışır’ın bir belde belediye başkanının maaşından iki kat fazla maaş almasını CHP Milletvekili Burcu Köksal’ın gündeme taşımasının ardından yapılması dikkat çekti.

GEBECELER BELEDİYE BAŞKANLIĞI: VALİ YARDIMCIMIZ MAAŞ ALMADAN GÖREV YAPACAK

Gebeceler Belediye Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle: “Gebeceler Belediye Meclisince Başkan seçimi yapılamamış olması nedeniyle yasa gereği Vali Yardımcımız Belediye Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Vali Yardımcımız öncesinde kendi bir aylık maaşını depremzedeler için bağış olarak yatırmış, yaşanan deprem afeti nedeniyle Belediye başkanlık görevini de maaş almadan yürütme kararı almıştır. Bu karar Belediye Meclisi toplantısında tüm üyelere sözlü olarak ifade edilmiş, yazılı olarak da feragat dilekçesi sunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KONUYU MİLLETVEKİLİ KÖKSAL GÜNDEME TAŞIMIŞTI

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Belediye Başkanı Hüseyin Toğulluk’un ruhsatsız silah taşımaktan ceza alması ve mazbatasının iptal edilmesinin ardından Gebeceler Belediyesine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır’ın bir belde belediye başkanının maaşından iki kat fazla maaş aldığını ileri sürmüş ve bir dekont paylaşmıştı. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM