• DOLAR
  $1.959,79
 • EURO
  $0,4014
 • ALTIN
  $29.604,05
 • BIST
  1,0666
Kasapoğlu’na fahri hemşerilik beratı takdim edildi

Kasapoğlu’na fahri hemşerilik beratı takdim edildi

ÜNİLİG finalleri açılış töreni kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu coşku ile karşılandı. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda gerçekleşen törende Bakan Kasapoğlu’na Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından fahri hemşerilik beratı takdim edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ÜNİLİG finalleri açılış töreni için Afyonkarahisar’a geldi. Tören kapsamında Bakan Kasapoğlu’na, fahri hemşehrilik beratı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından verildi. Bakan Kasapoğlu, yüzlerce gencin ve Afyonkarahisarlıların yoğun ilgisi ile karşılandı. Salonda, tören boyunca tezahüratlar kesilmedi.

‘GÖRÜLMEMİŞ MİKTARDA KAYNAK AKTARDI’

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, spor şehri Afyonkarahisar’ın yapılan yatırımlarla gücüne güç kattığını belirtti. Spor şehri Afyonkarahisar olarak anılmasında desteklerini esirgemeyen Bakan Kasapoğlu’na teşekkür eden Başkan Zeybek, “Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu spor şehri Afyonkarahisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gastronominin, termalin ve mermerin başkenti olan Afyonkarahisar’ı Bakanımızın verdiği desteklerle sporda da adından söz ettiren şehir olmamıza vesile olduğu için şükranlarımızı arz ediyoruz. Sayın Bakanımız, şimdiye kadar Afyon’un tarihinde görülmemiş miktarda kaynak aktardı. Sadece şehir merkezi değil tüm ilçeler verilen bu destekle spor alanları ve pek çok sportif faaliyete ev sahipliği yapacak seviyeye geldi. Bakanlığımız verdiği desteklerle Okçuluk Merkezi, Sahipata Kapalı Spor Salonu, Olimpik Yüzme Havuzunun Yenilemesi, Rahvan At Pisti ve Saraydüzü Kamp alanı gibi birçok eseri Allah’ın izni ile şehrimizin hizmetine sunacağız.  Sizleri Belediye Meclisinde aldığımız kararla fahri hemşehrimiz olarak ilan ettik. Şehrimizde sizleri ağırlamaktan dolayı onur ve gurur duyuyor, hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

‘BAKANIMIZA MİNNETTARLIĞIMIZI İFADE ETMEK İSTİYORUM’

Ardından kürsüye gelen Vali Gökmen Çiçek, “Sayın bakanım çok değerli milletvekillerim çok değerli misafirler ben sayın bakanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’a verdiği hizmetler verdiği emekler ve özellikle bu ÜNİLİG organizasyonun Afyonkarahisar’da düzenlendiği için sayın bakanımıza minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum. Sayın bakanım şehrimize memleketimize hoş geldiniz diyorum saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

BAKANDAN AFYONKARAHİSAR’A ÖVGÜ

Afyonkarahisarlılara sıcak karşılama ve ilgisinden dolayı teşekkür eden Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu gençlik için önemli bir etkinliği Afyonkarahisar’da taçlandıklarını vurguladı. Ünilig için mücadele veren sporcuları, eğitimcileri ve federasyonu tebrik eden Bakanı Kasapoğlu, “Kazanacağınız başarılar, ödüller ve dereceler var. Her biri birbirinden önemli. İnanıyorum ki burada kazanacağınız dostluklar, Afyonkarahisar’ın eşsiz ev sahipliği hayatınızda apayrı bir yer oluşturacak. Sporcu ruhu ile bağdaşan davranışlarınız, nezaketiniz, centilmenliğiniz, merhametiniz, hoşgörünüz sizler için önemli bir kazanım olacak. Afyon’da olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Müsabakalar vesilesi ile Afyonkarahisar’a misafirperverliği, sıcaklığı ve cömertliği için teşekkür ediyorum. İstiklal mücadelesinin öncü şehri Afyon’un böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapması bizler içinde ayrı bir heyecan kaynağı. Milli mücadelenin kilit şehri Afyonkarahisar gençlerimiz ve sporcularımız için yeni eserlere, yeni buluşmalara gerçekleştirmeye devam edecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayacağız. Bu vesileyle gençlerimizin gençlik haftasını kutluyorum. Tüm gençlerimizi bayramlarını coşkuyla kutlamaya davet ediyorum. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 20 yıldan beri her alandaki kalkınma mücadelesi çok anlamlı noktalara geldi. Ulaşımdan sanayiye sağlıktan eğitime olduğu gibi Türkiye artık gençlik yatırımları ve sporda da bir marka. Rekabet gücü ile birbirinden eşsiz tesisleri ile güçlü bir alt yapıya sahip. Afyonkarahisar da merkezi ile ilçeleri ile köylerine kadar her açıdan modern tesislerle donattığımız bir şehrimiz. Bu organizasyonu burada gerçekleştiriyor olmamız da bu markanın güçlü ve yerinde olduğunu gösteriyor. Afyon’u salonları, tesisleri, havuzları ve gençlik merkezleri ile yeni bir seviyeye çıkardık. Başta değerli milletvekillerimiz olmak üzere Valimize, Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyorum.

‘BAŞARI ÇITASINI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ’

Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile sporcu potansiyeli olan herkesi destekliyoruz. Hükümet ve Bakanlık olarak yapılması gereken ne varsa da kaçınmadan yapıyoruz. Devletimizin bütün imkânlarını bu memleketin her köşesindeki gençleri ve öğrencileri ile buluşturuyoruz, buluşturmaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerden aldığımız motivasyonla başarı çıtasını daha yukarılara taşıyacağız. Üniversiteler, eğitim camiası ve milli eğitim bakanlığımızla iş birliklerimiz var. Bu iş birliklerinden bir tanesi ile ÜNİLİG buluşması ile 5 binden fazla öğrencimizi bu çatı altında buluşturuyoruz. Bu çabayı büyütme gayretindeyiz. Spor yatırım ve faaliyetleri ile üniversitelerimizin sporda olan varlığını hep birlikte daha yukarı noktalara taşıyacağız. Bu yıl ki ÜNİLİG müsabakaları ve finalleri bundan sonraki süreç içinde önemli bir başlangıcı teşkil edecek. Spora gönül veren evlatlarının yanında olan, çaba ile özveri ile onlara katkı sağlayan ailelerimize destekleri için gönülden teşekkür ediyorum. Afyon’da ki buluşmalarımız güzel vesilelerle devam edecek. En kısa zamanda hayırlı işlerde buluşmak üzere sizleri Allah’a emanet ediyorum. Ev sahipliğiniz, samimiyetiniz, sıcaklığınız için ayrıca teşekkürlerimi sunuyor sağ olun var olun diyorum” şeklinde konuştu.

KASAPOĞLU’NA AFYONSPOR FORMASI HEDİYE EDİLDİ

Törende Afjet Afyonspor Kulübü Başkanı Süleyman Karakuş ve Kulüp Yönetimi, Bakan Kasapoğlu’na isminin yazılı olduğu 03 numaralı forma hediye etti. Tören Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afjet Afyonspor Kulübü Başkanı Süleyman Karakuş, yönetim kurulu üyeleri ve protokol üyelerinin katılımı ile çekilen aile fotoğrafı ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM