• DOLAR
  $2.521,9200
 • EURO
  $0,8642
 • ALTIN
  $39.947,9500
 • BIST
  1,2125
Kartal köyünü ziyaret etti

Kartal köyünü ziyaret etti

Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal doğduğu yer olan Kızık köyünü ziyaret etti.

Ziyarette Kızık Köyü Muhtarı Yılmaz Başpınar ve azaları ile bir araya gelen Kartal köyün sorunları ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulundu.

Sandıklı ilçesine 6 km uzaklıkta yer alan Kızık köyüne gereken çalışmalar ve desteklerin sağlanacağını belirtirken Kartal “Ata toprağımız, Kızık’tayız.İlgilerinden dolayı Kızık köyü muhtarımız Yılmaz Başpınar’a, azalarımıza ve misafirperver Kızık’lı akrabalarıma çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Kızık’ta yapmış oldukları başarılı çalışmaların devamını diliyor ve her daim yanlarında olduğumu ifade ediyorum” dedi.

“TARİH KOKAN KÖYÜMÜZÜN KAPISI HERKESE AÇIK”

Kızık köyü Muhtarı Yılmaz Başpınar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Kızık köyünün değer ve öneminden bahsetti. Başpınar “Kızık boyu, Oğuzların Kağan destanına göre Oğuzların boylarından birisidir. Bu boyların Bozoklar kolundan Oğuz Kağan’ın oğlu Yıldız Han’ın soyundan geldiğimiz kabul edilir. Kızık “yasakta pek ciddi ve kuvvetli” anlamına gelmektedir. Oğuz boylarıyla birlikte Anadolu’ya gelmiş ve bir Türk yurdu olmasında önemli rol oynamıştır. Böylesine tarih kokan güzel köyümüz için hizmet ve çalışmalara devam ediyoruz. Kızık’ı gerektiği yere yükseltebilmek için çaba sarf ediyoruz. Bugünde başkanımız Fahri Fevzi Kartal köyümüzü ziyaret etti. Şahsım ve köyümüz adına çok teşekkür ediyorum, kendisinden çok memnun kaldık. Aynı şekilde tarih kokan köyümüzün kapısı da herkese açıktır, ziyaret etmek isteyenler için muhtarlığımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM