• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Karşılığını hem millet, hem de kent olarak inşallah alacağız

Karşılığını hem millet, hem de kent olarak inşallah alacağız

Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkıları Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde “Mezun Destekleme ve Yetiştirme Kursları”nda 2020 YKS sınavının ardından üniversiteyi kazanan öğrenciler Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti.

Afyonkarahisar Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kurslarda 2020 YKS sınavına hazırlanan 80’e yakın öğrenci çeşitli bölümlere yerleştirildi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akın, Rehber Öğretmen İbrahim Eser ve beraberindeki öğrenciler, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“DESTEĞİNİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akın, Belediyemiz işbirliğinde geçen yıl Ekim ayında başlayan destekleme ve yetiştirme kurslarının karşılığını bulduğunu söyledi. Ahmet Akın, “Sizlerin destekleri, öğretmenlerimizin gayretleriyle öğrencilerimiz artık üniversiteli oldu. Desteğinizi bu sene de görüyoruz. Bu sene de 85 öğrencimizle kurslara başladık. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda yaprak testler ve deneme kitapları Belediyemiz tarafından tedarik edildi, kendilerine dağıttık.  Öğrencilerimiz heyecanla çalışıyor. Karşılığını hem millet, hemde kent olarak inşallah alacağız.  Bu vesileyle desteklerinizden dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

 

 

“BU BİZİM İÇİN GURUR VESİLESİ”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise kursların düzenlenmesinde emeği geçen rehber hocaları ve gönüllülük esasına bağlı çalışan öğretmenlere teşekkür etti. Belediye olarak öğrencilerimizin her zaman yanında olduklarına dikkat çeken Başkan Zeybek; “ Geçen yıl Halk Eğitim Merkezi’nden böyle bir teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettik. 500 öğrencimiz arasından 80’e yakın öğrencimiz üniversiteyi kazandı. Bu bizim için gurur vesilesi. Öğrencilerimize üniversite hayatlarında başarılar diliyorum.  Bu yılda öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını karşılamaya yine hazırız” dedi. Pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim gören öğrencileri de unutmadıklarını kaydeden Başkan Zeybek; “Bu noktada imkanı olmayan ihtiyaç sahibi ailelerimize ‘Askıda Tablet ve TV Kampanyası” başlattık.  İnşallah bu kampanyamızda da el birliği ile başarıya ulaşacağız. Bu vesileyle üniversiteyi kazanan kardeşlerimize sonsuz başarılar diliyorum, eğitim hayatlarının sonunda ailelerine, ülkelerine ve Afyonkarahisar’a hayırlı evlat olmalarını yürekten temenni ediyorum” dedi.

 

 

“BİR YERLERE GELEBİLDİYSİK SİZİN SAYENİZDE”

Burdur Mühendislik Mimarlık Fakültesi’ni kazanan Büşra Yüzükacı, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanan Hafize Tepe, Burdur Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini kazanan Fadime Dayı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nü kazanan Emine Keser ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ni kazanan Yunus Emre Göktaş ise böylesi güzel olanaklar sağlayarak eğitim hayatlarına verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ettiler. Öğrenciler; “Pandemi günlerini yaşadığımız sınav hazırlık döneminde bizlere gerçekten çok yardımcı oldunuz. Gerek ek kitap, gerek denemeler, gerekse yaprak testlerin temini konusunda her daim yanımızdaydınız. Bir yerlere gelebildiysek bu sizin sayenizde oldu.  Desteklerinizden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM