• DOLAR
  $1.207,31
 • EURO
  $0,3888
 • ALTIN
  $16.372,89
 • BIST
  1,0342
Karla mücadelede yoğun mesai sürüyor

Karla mücadelede yoğun mesai sürüyor

Belediye 350 personel 130 araçla sahada

Afyonkarahisar Belediyesi, kar yağışı ile birlikte 350 personel 130 araçla başlattığı tuzlama, küreme ve yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yapılan açıklamada, ekiplerin kar yağışının etkili olduğu sürece çalışmalarına aralıksız devam edeceği belirtildi.

Geçen haftadan bu tarafa kar yağışının etkisi altında olan ve kar kalınlığının 20 santimi geçtiği Afyonkarahisar kent merkezinde, Belediye’nin karla mücadelesi yoğun şekilde sürüyor. Afyonkarahisar Belediyesi, kar yağışı ile birlikte başlattığı tuzlama, küreme ve yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 350 personel 130 araçla sahada olan Belediye ekipleri, tüm ekipmanları ve var güçleri ile kar mesaisine devam ediyor. Konuya ilişkin Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Şehrin tamamında çalışma başlatan ekipler yoğun ve sürekli yağışa rağmen zorlu bir mücadele içinde mağduriyetlere geçit vermemek için çalışıyor” denildi. Söz konusu açıklama şöyle: “Karla mücadele ekipleri, yeniden etkili olan yoğun kar yağışının ardından başta şehir merkezi olmak üzere, ana arterler, mahalleler ve ara sokaklarda yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Belediye, şehirde ulaşımda aksaklık ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına kar ile mücadelesini mesai mefhumu gözetmeden sürdürüyor. Yapılan tuzlama, yol açma ve solüsyon çalışmaları coğrafi bilgi sistemi, takip sistemi ve sahadan denetleniyor. Tüm ekipler, kar ve buzlanma riskine karşı sürücüler ve yayaların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için 724 mesai yapıyor.

ANA ARTERLERDE KAPALI YOL BULUNMUYOR

Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, gün boyu yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta hastane önleri olmak üzere üst ve alt geçitler ile yollarda, ara sokaklarda yoğun tuzlama ve yol açma çalışmaları gerçekleştiriyor. 350 personel 100’den fazla ekipman ve iş makinası ile ekipler, kent genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için sürekli çalışma gerçekleştiriyor. Son yılların en yoğun kar yağışında karla mücadele ekipleri aralıksız çalışması sonucu ana arterlerde kapalı yol bulunmazken, gece saatlerinde de don riskine karşı tuzlama çalışmaları devam ettiriliyor.  Ekipler bir yandan, mahalle yollarında açma, genişletme ve mahalle içi temizleme çalışmaları da yürütüyor.”

KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Karla mücadele ekiplerinin, kar yağışının toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının sağlanabilmesi için mücadelesini aralıksız sürdüreceğine yer verilen açıklamada, şunlara vurgu yapıldı: “Ekipler vatandaşların talepleri doğrultusunda kendilerine iletilen ihbarla harekete geçerek belirlenen alana da ulaşıyor. Hızlı bir şekilde vatandaşların yardımına koşan ekipler, bölgede ulaşımın sağlanması için kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Belediye, kent genelinde yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı da (0272) 214 42 55 irtibat numarası ile vatandaşlara 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. İlgili müdürlüklerden yapılan açıklamada ise şehir merkezi ulaşım sisteminde aksamalar yaşanmaması konusunda toplu ulaşım araçlarının tercih edilmesi ve sürücülerimizin kış lastiği takmadan trafiğe çıkmamaları gerektiğine dikkat çekildi. Ekipler, kar yağışı etkili olduğu sürece çalışmalarına aralıksız devam edecek.”AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM