• DOLAR
  $3.230,6200
 • EURO
  $0,7660
 • ALTIN
  $42.299,9900
 • BIST
  1,1415
Kardeş Köy Okulları Topluluğu şehitlerin isimlerini yaşatıyor

Kardeş Köy Okulları Topluluğu şehitlerin isimlerini yaşatıyor

 

 

 

Kardeş Köy Okulları Topluluğu kocaman bir aile oldu. Projeyi Nazmiye Karaman’la başlatan Kalafat: “Binleri geçen gönüllülerimiz içerisine ev hanımları, öğrenciler, avukatlar öğretmenler, asker ve polislerimiz katılarak bu yolda kocaman bir aile olduk.”

 

 

Kardeş Köy Okulları Topluluğu Kurucusu Hilal Kalafat’ın Kardeş Köy Okulları Projesi toplumun her kesiminden büyük desteklere alıyor. Proje ile hem şehitlerin adını yaşattıklarını hem de köy okullarında okuyan çocuklara yardım eli uzattıklarını belirten Kalafat, Nazmiye Karaman ile beraber çıktıkları yolda binlerce destekçiye ulaştıklarını söyledi.  Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Kardeş Köy Okulları Kurucusu Hilal Kalafat, “Amacımız hem şehitlerimizin ismini yaşatmak hem de köy okullarında okuyan çocuklarımıza yardım eli uzatmak oldu. Başladığımız bu yolda en büyük destekçimiz şehit ailelerimiz oldu. Binleri geçen gönüllülerimiz içerisine ev hanımları, öğrenciler, avukatlar öğretmenler, asker ve polislerimiz katılarak bu yolda kocaman bir aile olduk. Proje kapsamında köylerde okuyan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri, bot, mont, ayakkabı, süveter ve kazak gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gönüllerimizin desteği ile son 3 ayda 1000 çocuğumuza ulaştık ve her bir köy okulunda bir şehidimiz adını yaşattık.  Şehit eşleri ve kardeşleri ile birlikte gidiyoruz” dedi.

HER HAFTA BİR KÖYDE OLUYORUZ

Gönüllülerin desteği ile bugüne kadar birçok projeye imza atıklarını söyleyen Kalafat, hayata geçirilen her projeye şehitlerin adının verildiğini belirterek, şunları kaydetti: “Türkiye’nin dört bir tarafında projemizi yürütüyoruz fakat Afyon en çok kütüphane açtığımız en fazla köy okulu projesi yaptığımız yer. Bugüne kadar 20 şehit kütüphanesi ve sayısız köy okulu projesi yaptık. Her zaman yolumuzda bir önceki günden daha kararlıyız. Bu vatan uğruna şehit olan tüm kahramanlarımızın da ismini Afyon’da yaşatıyoruz tabii ki Afyonlu şehitlerimizin de ismini yaşatıyoruz. Her hafta bir köyde oluyoruz. Çocuklar bizden daha heyecanlı biz çocuklara slogan atın demiyoruz ama şehitlerimizin fotoğrafını görünce en büyük asker bizim asker diyorlar. Birde şehitlerimizin resimlerini almak için birbiri ile yarışıyorlar. Tüm projelerimizi şehit ailelerinden izin alarak yapıyoruz.  Afyona gelen şehit ailelerimiz ne kadar duyarlı bir şehir diyorlar ve buradan biryandan hüzünlü bir yandan mutlu ayrılıyorlar. Sadece köy okullarına değil mahallelere de gidiyoruz.”HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM