• DOLAR
  $3.786,1900
 • EURO
  $1,0873
 • ALTIN
  $62.048,8700
 • BIST
  1,1656
Kardeş Kal Türkiye Platformu ilimizde toplandı

Kardeş Kal Türkiye Platformu ilimizde toplandı

 

Kardeş Kal Türkiye Platformunun Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü Orhan Uzuner’in, katılımlarıyla , İlimizin Gözde turizm merkezlerinden  olan Frig Vadisi Emre Gölü sosyal tesislerinde,  Afyonkarahisar İl temsilcisi Mustafa Demirhöyük ve diğer bölgelerden  gelen il temsilcilerinin katılımıyla  7 .Bölge toplantısı yapıldı.

Mustafa Demirhöyük’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Genel Başkan  Orhan Uzuner’in, Derneğin amacı ve gayesi hakkında katılımcılara detaylı olarak bilgiler vermesiyle devam etti. Toplantıda eski KİPTAŞ Genel Müdür yardımcısı ve aynı zamanda yazar , Emin Batur tarafından da ülke gündemine yönelik bilgilendirme konuşması yapıldı.

AMACIMIZ ÜLKEMİZDE BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİRMEK;

Toplantı esnasında Telsiz,  bas konuş ve Radyo sistemleri aracılığıyla iller arası deneme amaçlı iletişim kurularak katılımcılara canlı olarak bilgilendirmeler yapıldı. Orhan Uzuner öncülüğünde 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından hayata geçirilen Sivil Toplum kuruluşu Kardeş Kal Türkiye ve Yara sar derneğinin amacının ülke genelinde her ildegönüllü grup üyeleri sayesinde, sahip olunan iletişim araçları ile, olası bir kalkışma ya da darbe girişiminde halkı, radyo,  , siren, telefon, telsiz, uydu telefonu, megafon, çatı sireni vs  araç gereçlerle  bilgilendirip meydanlara sevk etme amacı taşındığı belirtildi. Ayrıca olağanüstü durumlarda Dron marifetiyle taşınabilir ve sabit enerji üreten ve depolaya bilen ekipmanlar ile iletişim kurularak ışık, ses ve görüntü almanın hedeflendiği bildirildi.  Afyonkarahisar il Temsilcisi Mustafa Demirhöyük’ün kapanış konuşmasının ardından toplantı sonrası,  Misafirlere Frig vadisi bölgesi gezdirildi. İlimizde gördüğü ilgi ve alakadan dolayı çok memnun olan Genel Başkan Orhan Uzuner ve ekibi, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek ilimizden ayrıldılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM