• DOLAR
  $1.244,12
 • EURO
  $0,367
 • ALTIN
  $21.452,57
 • BIST
  1,0557
Karagöz; “Yapısal reformları hayata geçirmek Türkiye için artık bir zorunluluktur”

Karagöz; “Yapısal reformları hayata geçirmek Türkiye için artık bir zorunluluktur”

Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Karagöz;  Binlerce yıllık devlet geleneği hafızasıyla tarihin omuzlarına yüklediği sorumluluğun bir gereği olarak ‘yapısal reformları’ hayata geçirmek Türkiye için artık bir zorunluluktur.

Karagöz; “Reformlar günlük siyasi hesapların çok ötesinde büyük atılımların ön habercisidir. Ülkemizin, bölgemizin ve kardeş coğrafyaların barış, huzur ve selameti için tüm vesayet artıklarını tarihin tozlu raflarına göndermek mecburiyetindeyiz.”

ANAYASA ÇALIŞMALARI BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIMAKTADIR

Afyonkarahisar Elektrikciler ve Elektronikciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Karagöz yeni anayasa çalışmaları hakkında görüşlerini bildirdi. “Hukuk ve ekonomi reformlarıyla birlikte yeni anayasa çalışmaları büyük bir önem taşımaktadır” diyerek sözlerine başlayan Karagöz; “ Ülkemizin kendi doktrinlerini bir bir hayata geçirerek uluslararası alanda inisiyatif aldığı, yapısal reformlarla ulusal ve küresel çapta yeni vizyonlar hedeflediği bu dönemde sokaklarımızın terörize edilmeye çalışılması artık şaşırmadığımız bir 5’inci kol faaliyetidir. Bedeli ne olursa olsun, içimizdeki siyasi lejyonerler hangi dış merkezlerin değirmenine su taşırsa taşısın Türkiye, medeniyetlerin beşiği Anadolu’dan aldığı ilhamla, kendi çizdiği istikamette, bölgesel ve küresel gücünü pekiştirmek için yapısal reformları hayata geçirecektir” dedi.

ANAYASA MUTLAKA DEĞİŞMELİ BUNUN SAĞCISI SOLCUSU YOK

Bazıları yeni anayasaya karşı biz elbette anayasanın değişmesinden yanayız. Anayasa yazılırken bir bütün halde yazılır. 1980 ihtilalinden sonra kenan evren’in çıkarttığı anayasa  defalarca değişti. Yamalı bohça gibi. İlk 4 maddeye dokunulmadan hepsinin gözden geçirilmesi lazım. Hazırlanacak olan yeni anayasa da muallaklar kaldırılıp açıkça yoruma gerek kalmadan tüm maddelerin değiştirilerek hazırlanması lazım. Karşı olanlara da bir tavsiyede bulunmak isterim. Neyine karşısınız mevcut hükümetin çıkarmasından dolayı mı karşısınız yoksa şu anda ki anayasa dört dörtlük te dokunulmamasını mı istiyorsunuz. Anayasa mutlaka değişmeli bunun sağcısı solcusu yok.  Bu Türk Milletinin anayasasıdır. Tüm vesayet kalıntılarını ortadan kaldırmak için yeni anayasa elzemdir. Türkiye’nin önümüzdeki süreçte en önemli meselesi, hukuki ve ekonomik alandaki reformlar ve her türlü vesayetten arınmış yeni bir anayasadır. Bu yoldan geriye dönüş yoktur. 21. yüzyıl Türkiye yüzyılıdır.” Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yenilikleri hayata geçirecek, değişen dünya sisteminde Türkiye’nin yeni konumunu, bölgesel ve siyasal anlamda sürdürdüğü liderlik politikasını güçlendirecek yapısal reformların öncüsü olacak bir anayasa yapılmasında fayda vardır” diyerek sözlerini tamamladı. SELÇUK TAŞKIN ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM