• DOLAR
  $1.209,31
 • EURO
  $0,4004
 • ALTIN
  $16.504,33
 • BIST
  1,0411
Kar yağışı soğuk havayla geliyor

Kar yağışı soğuk havayla geliyor

 

Afyonkarahisar bugünden başlayarak yeni bir karlı ve soğuk havanın etkisi altına girecek. Bir süredir soğuk havaların etkili olduğu ilde pazartesi günü gece sıcaklığı sıfırın altına 16 dereceye kadar inecek.

Afyonkarahisar bugünden başlayarak gelecek haftanın sonlarına kadar kar yağışlı ve soğuk bir havanın etkisi altında bulunacak. Hava sıcaklığı pazartesi günü gündüz saatlerinde sıfırın altında 6, gece ise 16 derecelere kadar düşecek. Bir süredir aşırı soğukların etkili olduğu ilde, hava sıcaklıklarının gündüz eksi 10 derecelere kadar düştü. Afyonkarahisar’ın adeta buz tuttuğu Ocak ayının ortalarında gece sıcaklıkları daha da düşük noktalara iniyor. Afyonkarahisar kent merkezinde vatandaşlar zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayınca cadde ve sokaklarda adeta in cin top oynadı.

SOKAK ÇEŞMELERİ BUZ TUTTU

Olumsuz hava koşullarının hüküm sürdüğü Afyonkarahisar’da aşırı soğuklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hava sıcaklığının gündüz bile eksi 10 dereceleri gördüğü kentte birçok evin olukları ve sokak çeşmeleri buz tuttu. İHA’nın haberine göre, vatandaşlar ise zaruri olmadıkça dışarıya çıkmayarak kendilerini soğuk havadan korumaya çalıştı. Soğuk havadan sokak hayvanları da nasibini alırken, kedi ve köpekler güneş açtığı yerlerde durarak ya da araç altılarına sığınarak soğuktan korunmaya çalıştı. Vatandaşlar soğuk havadan araçlarını korumak içinse araç camlarını bez ya da naylonlarla kapattı.

BUGÜNDEN İTİBAREN KAR YAĞIŞLI

Meteorolojik verilere göre, kentte olumsuz hava koşullarının önümüzdeki günlerde de sürmesi bekleniyor. Bugünden itibaren karlı yağışlı bir havanın etkili olacağı ilde, 24 Ocak Pazartesi günü sıcaklık sıfırın altında 16 dereceye kadar düşecek. Aynı gün gündüz sıcaklığı da eksi 6 derece dolayında olacak.

SÜRÜCÜLER UYARILDI

Kar yağışı ve buzlanmayla etkisini gösteren olumsuz hava koşullarının trafikte de ciddi sorunlara yol açabileceği belirtilerek, vatandaşlar uyarıldı. Afyonkarahisar’ın Köroğlu bel, Damlalı boğazı, Bayramgazi rampaları gibi kış şartlarında sıkıntı yaşanan bölgelerinde sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM