• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Kanımızla, canımızla Azerbaycan’ın yanındayız”

“Kanımızla, canımızla Azerbaycan’ın yanındayız”

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine başlatılan operasyonlara destek vermek amacıyla Afyonkarahisar Merkez caddelerine Türkiye ve Azerbaycan bayrakları asıldı.

Ermenistan işgaline karşı harekete geçen Azerbaycan’a Türkiye’nin dört bir yanından destek haberleri gelmeye devam ediyor. Dağlık Karabağ bölgesine doğru ilerleyişini sürdüren Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne en büyük destek Afyonkarahisar’dan geldi. İşlek caddelerden Ambaryolu, Yukarıpazar caddesi, Tuz pazarı ve Uzunçarşıya Türkiye ve Azerbaycan bayrakları asıldı. Büyük boy ve göz kamaştıran bayrakların arasına Canımız, Kanımız, Azerbaycan yazısı da yerli ve yabancı vatandaşların ufkunu genişletiyor. Azerbaycan ve Türk bayrağının işlek caddelerde dalgalanmasını sağlayan Giyim Eşyacıları ve İmalatçıları Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük Azerbaycan’ın ata yurdu olduğunu, o topraklarda yaşayanların da kardeşimizin olduğunu belirtti. Karnıbüyük “Azerbaycan toprakları Türk topraklarıdır, Azerbaycan bizim ata yurdumuzdur. Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan Orta Asya’nın tüm bozkırları bizim ecdadımızın yurdudur.

TÜRK TOPLUMLARI, GELDİĞİ YERE BAKMALI

Anadolu topraklarında ve balkanlarda yaşayan tüm Türk toplumları, geldiği yere bakmalı. Biz Orta Asya’dan gelen Türk Milletiyiz. Kardeşlerimizin arasına hançer gibi bir Ermenistan yani uydu bir devlet kuruldu. Ayrıca İslam birliğine hançer sokmak içinde İsrail denen bir uydu devlet kuruldu. Tabi Ermeni devletini de, İsrail devletini de kapitalistler, sosyalistler, emperyalistler kurdu. Yani Türk toplumunu ve islam birliğini bir araya getirmemek için. Aynı olay YPG üzerinden Suriye’de yapılmaya kalkışıldı.BunuTürkiye Cumhuriyeti Devleti gördü ve müsaade etmedi. Eğer Güneydoğu Anadolu’ya da bu Kürt devleti YPG kurulmuş olsaydı bizim Türkiye Cumhuriyeti topraklarının güneyinde kalan Suriye, Irak, Arabistan, Katar gibi Müslüman ülkeler ile aramıza hançer gibi bir devlet kurulacaktı ve onlarlada bizim bağımız koparılacaktı. Yani bizim milletimizin çok uyanık olması gerekiyor. Güneyde islam birliği kurmamız engelleniyor, Doğumuzda Türki Cumhuriyetlerinin birleşmesi engelleniyor. Bunlarla da ilgili çalışmaları 1. Dünya savaşından sonra Ermenistan kurularak 2. Dünya savaşından sonra da İsrail kurularak yabancı güçler başardı.Bizler de Türk milleti olarak bunları görmemiz gerekiyor, yeni yetişen neslin, bizden sonra gelecek nesillerinde buna göre davranması, çok çalışması gerekiyor. Ekonomik olarak çok kuvvetli olmamız gerekiyor ki Azerbaycan’a biz sahip çıkalım.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ OLARAK FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİK

Azerbaycan’a destek amaçlı ne her şey için var olduklarını söyleyenKarnıbüyük, Afyonkarahisar’da Oda Başkanı olarak esnafa hizmetin yanında tüm topluma hizmet edilmesi gerektiğini söyledi. Karnıbüyük “Afyon’da da sivil toplum örgütü olarak farkındalık yaratmak istedik.Tüm topluma hizmet etmemiz gerekiyor. Tüm toplumu uyandırmamız gerekiyor, farkındalık yaratmamız gerekiyor. Bununla ilgili de sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşen tüm görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Azerbaycan’ın yanındayız kanımızla, canımızla, her şeyimizle Azerbaycan’ın yanındayız” ifadelerini kullandı..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM