• DOLAR
  $3.230,6200
 • EURO
  $0,7660
 • ALTIN
  $42.299,9900
 • BIST
  1,1415
‘Kale Yüzüklerin Efendisi filminin platosunu andırıyor’

‘Kale Yüzüklerin Efendisi filminin platosunu andırıyor’

 

Yıllara meydan okuyan kalenin adeta Yüzüklerin Efendisi filmindeki bir film platosunu andırdığını söyleyen Vali Çiçek, Breaking News’de Afyonkarahisar’ı anlattı: “Allah Afyonkarahisar’a adeta bütün lütuflarını ihsan etmiş.”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’a geldiği günden beri yaptığı çalışmaları hayallerini ve Afyonkarahisar’ın ivme kazandığı noktaları Breaking News’de anlattı. Afyonkarahisar’ın Türkiye’ye çok büyük bir değer kattığını ve her yönden gizemli bir şehir olduğunu her fırsatta söyleyen Vali Çiçek, şehrin merkezinde yer alan Afyonkarahisar kalesinden bahsetti. Yıllara meydan okuyan kalenin adeta Yüzüklerin Efendisi filmindeki bir film platosunu andırdığını söyleyerek Afyonkarahisar’ın tarihi evlerini, Ulu Camiyi, Millet Hamamını ve Mevlevihaneyi şehrin muazzam noktaları olduğuna değindi.

TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ ANLATTI

Afyonkarahisar’ın Türkiye için önemli bir şehir olduğunu ve bu topraklarda zafer kazanıldığını, zaferin şehri olduğunu dile getirdi. “Allah Afyonkarahisar’a adeta bütün lütuflarını ihsan etmiş” diyen Vali Çiçek, Türkiye’ye ve tüm dünyaya ihraç edilen mermerden, yer altından çıkan şifalı termal sularından, beş yıldızlı otellerden ve Frig Vadisi’nden bahsetti. Vali Çiçek, Friglerden kalma kaya yerleşimleri, kaya anıtları, mezar odaları, kiliseleri, peri bacaları ve diğer doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en güzel vadilerinden biri olarak ön plana çıkardıkları ve “İkinci Kapadokya” olarak adlandırılan vadinin ülkenin ve bölgenin en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğuna dikkat çekti. Spor kompleksleri ile ve Türkiye’nin en donanımlı 2. Spor lisesi ile, Türkiye’de şehir merkezinde kurulan ilk kano tesisi ile Afyonkarahisar’ın tam bir spor şehri olduğunu söyledi.

KADIN KÜLTÜR EVİ ÜRETİME DESTEK OLUYOR

Afyonkarahisar’ın meşhur lezzetlerini pazarlamak adına öğrencilere de burs imkanı sağlayan albikere.com’u kurduklarını, kadınları her yönde desteklediklerini bu noktada ise 25 Kadın Kültür Evi açtıklarını ve kadınların burada üretime destek olduklarını, öğrenerek, eğlenerek kazandıklarını ve eğitimler aldıklarını, Çiçeksepeti ve Trendyol’dan çok sayıda sipariş aldıklarını belirtti. Kısıtlamaların olduğu pandemi sürecinde Frig Vadisi’nde Ayazini Köyü ve Emre Gölü’nde Medeniyet Bahçesi projesini, Kano Tesisini, TDV Kitap Kahve’yi, spor yatırımlarını planlayarak hayata geçirdiklerini söyledi.

BU MEMLEKET, BU ÜLKE BİZDEN ÇOK ŞEY BEKLİYOR

Afyonkarahisar’ın anlatılamayacak hatta sayılamayacak kadar çok zenginliği bünyesinde topladığını söyleyen Vali Çiçek, Afyonkarahisar’ın ruhu olan bir şehir olduğunu söyledi. Sıcak hava balonları ile Frig Vadisi ve emre gölünün gezilmesi gerektiğini ve doğa severler için Akdağ Tabiat Parkının da kamp olarak güzel bir alan olduğunu belirtti. Vali Çiçek, şunları söyledi: “Bir gün lüks bir otelde bir toplantı yaparken ertesi gün bir doğal afetin ortasında yardım bekleyen vatandaşın dermanı olabiliyorsunuz. Bir gün makamınızda misafir ağırlarken başka bir gün bir köy kahvesinde taleplere kulak verebiliyorsunuz. Dolu dolu geçen bir günün ardından eve gittiğinizde çocuklarınızla kendinizi oyun oynarken bulabiliyorsunuz. Çocuklar babalarını çok özlüyorlar ama bu memleket, bu ülke bizden çok şey bekliyor. Daha çok çalışmak, daha çok üretmek ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakmamız gerekiyor.” YURDANUR MERGEN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM