• DOLAR
  $1.306,67
 • EURO
  $0,4943
 • ALTIN
  $18.933,22
 • BIST
  0,9694
“Kadınların hak, hürriyet ve adalet mücadelesinde yanlarındayız”

“Kadınların hak, hürriyet ve adalet mücadelesinde yanlarındayız”

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, ülkemizdeki pek çok sorununun olduğu gibi kadınların yaşadıklarını sorunların da temel sebebinin işlemeyen demokrasi ve adalet olduğuna vurgu yaptı.

Uysal; “Demokrasi, hak ve hürriyetler manzumesidir. Biz Hürriyetçi Demokratların “demokrasi” gailesinin özünde ise kadınların hakları ve hürriyetlerinin teslimi, toplumsal yaşamın her alanında eşitliğe eriştikleri bir gün özlemi vardır.”

“Bugün ülkemizde ve dünyada kadınların yaşadıkları sistematik sorunların temeli; işlemeyen demokrasi, işlemeyen adalettir” diyerek sözlerine başlayan Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal; “ Demokrat Parti olarak demokrasinin işlemesi için ilk şartın “kadınların eşit hak, eşit iş ve eşit ücrete ulaşması“olduğunu, adaletin tesisi için de“kadın haklarının korunması” olduğunu düşünüyoruz. Kadın hak ve hürriyetlerinin temini ve gelişimini istinad noktası haline getirmiş “Cumhuriyet” değer ve kazanımlarına bağlı kalarak, demokrasinin “herkes için” olduğuna inanarak kadınların hak ve hürriyet mücadelesinde, adalet mücadelesinde yanlarındayız. Vesilesiyle başta şehit annelerinin, Diyarbakır’da nöbet tutan Diyarbakır annelerinin olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, en temel hakları, yaşam hakları ellerinden alınan, cinayete kurban giden kadınları saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Unutmamak gerekir ki kadınların mücadelesi başarıya ulaşmadan bizlerin demokrasi ve adalet mücadelesi başarıya ulaşmayacaktır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM