• DOLAR
  $1.978,89
 • EURO
  $0,3828
 • ALTIN
  $24.512,65
 • BIST
  1,0260
‘Kadınların eşit fırsatlardan yararlanması için yola çıktık’

‘Kadınların eşit fırsatlardan yararlanması için yola çıktık’

AK Parti Kadın Kolları Ege Bölge Teşkilat toplantısı yapıldı

 

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Afyonkarahisar’da düzenlenen Ege Bölgesi Kadın Kolları Teşkilat toplantısına katıldı. Keşir, ” Biz, AK Parti kurulurken bir demokratikleşme mücadelesi için kadınlar olarak burada görev aldık. Kadınların eşit fırsatlardan yararlanması için yola çıktık” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, “İşte bu gaye doğrultusunda kıymetli başkanım, bölge illerimizden ve ilçelerimizden gelen başkanlarımızla birlikte icra edeceğimiz toplantımız sonrası sizlerden ve tecrübelerinizden aldığımız güçle sahaya döndüğümüzde çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Teşkilatımızı her şeyin üstünde tutarak yuvalarını, ailelerini, işlerini, arkadaşlarını bırakıp il ve ilçelerinden toplantımıza katılan tüm başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da bir konuşma yaptı.

‘DÜNÜN TÜRKİYESİNDE KADINLAR HAKLARINI KULLANAMADILAR’

Ege Bölgesi’ndeki illerin ilçe başkanlarıyla önümüzdeki bir yılın stratejisini konuşacaklarını dile getiren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, şöyle konuştu; “Biz geçen 20 yılı kadınlarımızla inşa ettik. Bugün AK Parti’nin başarısından bahsediyorsak, burada bulunan 130 ilçe başkanımızın ve onlardan önce bu görevi yapan kardeşlerimizin alın teri ile emeği vardır. Teşkilatın kuruluşunda görev yapan kadınlar, bu yola milletvekilliği hayali kurarak başlamadılar. Biz bu yolun emekçisi olarak çıktık. Bizim kuşaklarının çektiği sıkıntıları, zahmetleri ayrımcılığı çocukları ve bizden sonraki kuşaklar yaşamasın diye yola çıktık. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘helalleşme’ diyerek genç muhafazakar kadınlara sesleniyor. Yaşını almış kadınlara seslenecek yüzü yok çünkü. O kuşağın kadınları ve mağdurları bizleriz. Biz, AK Parti kurulurken bir demokratikleşme mücadelesi için kadınlar olarak burada görev aldık. Kadınların eşit fırsatlardan yararlanması için yola çıktık. 2002 seçim beyannamemizde kadına yönelik şiddetle, yoksullukla ve töre cinayetleriyle nasıl mücadele edeceğimizi tek tek topluma açıkladık” şeklinde konuştu. Sayfa 4’te

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM