• DOLAR
  $1.035,01
 • EURO
  $0,3128
 • ALTIN
  $19.235,49
 • BIST
  1,0406
 Kadınlar Ligi Ne Zaman Başlayacak?

 Kadınlar Ligi Ne Zaman Başlayacak?

Korona sonrası spor dünyamızın yaşadıkları malum. TFF’de bu salgın döneminde kendince doğru hamleler yaparak süreci yönetmeye çalıştı ve sezonu bir şekilde bitirdik. Yeni sezon heyecanı herkesi sarmış tüm kadın futbolcularımız hazırlıklarına antrenmanlarına başlamış ve belirsizlik çerisinde bir şeylerin netleşmesini bekliyor.

Belli dönemlerde kadına şiddet ile alakalı, kadının spordaki yeri ile alakalı, kadının futbol oynaması ile alakalı tepkiler ortaya çıkar ve bir anda ortak bir söylem konur ve her şeyin hızlı tüketildiği düzende bu tepkiler 3 güne kalmaz unutulur. Malum Melih Şendil vakasında da aynısını yaşamadık mı? Bir sözle üzerine hepimiz haklı bir tepki koyduk ve bir anda herkes kadın futbolunun en büyük savunucusu haline geldi. Peki, gerçekten ülke olarak kadın futbolunun selametini bu kadar düşünüyor muyduk? Korona sonrası spor dünyamızın yaşadıkları malum. TFF’de bu salgın döneminde kendince doğru hamleler yaparak süreci yönetmeye çalıştı ve sezonu bir şekilde bitirdik. Yeni sezon heyecanı herkesi sarmış tüm kadın futbolcularımız hazırlıklarına antrenmanlarına başlamış ve belirsizlik çerisinde bir şeylerin netleşmesini bekliyordu.  Bir türlü amatör statüden çıkamayan (o apayrı bir yazı konusu olmalı herhalde) kadınlarımız bir anda ekim ayı sonuna kadar liglerin ertelendiğini öğrendi.

Ve yine bu süreçte gördük ki aslında kadın futbolu Türkiye’de koskoca bir yalnızlığın içerisine hapsedilmiş durumda. Amatör liglerin geleceği konuşulurken dahi isimleri anılmamakta.

Erkek futboluna nazaran topun daha fazla oyunda kaldığı, daha az hakemi aldatmaya yönelik hareketin gerçekleştirildiği, rakiplerin birbirini saha kenarına sırtında taşıdığı, aslında futbolu sevmemize sebep olan o sokak oyunu ruhunu koruyan kadın futboluna gerçekten sahip çıkıp onu büyütmek için artık adımlarımızı hızlandırmanın zamanı gelmedi mi?

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM