• DOLAR
  $1.306,67
 • EURO
  $0,4943
 • ALTIN
  $18.933,22
 • BIST
  0,9694
Kadına hak ettiği sevgi ve saygı verilmelidir

Kadına hak ettiği sevgi ve saygı verilmelidir

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Kadına Şiddeti Önleme Yasası, İstanbul Sözleşmesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi projelerin tümünde asıl amaç kadını korumak değil, kadını ucuz işgücü olarak kullanabilmektir.”

Arslan; “  Kadının hak ettiği değer senede bir gün hediyeler takdim etmekle değil, yaşamının her anında hak ettiği sevgi ve saygıyı vermekle olabilir. Bizim değerlerimizde kadın bir sömürü aracı değil, aksine hizmet edilmeye layık olan ayaklarının altına cennet serilen, han’ım olan, sultan olan, emanet olan, hanımefendi olan yüksek bir değerdir.”

OKULLARIN AÇILMASI

“Bu hafta itibarı ile okullarda sınavlar başladı. Ekonomik durumu iyi olan öğrenciler bir şekilde bir şeyler öğrendi” diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Ama durumu iyi olmayan yüz binlerce öğrenci hiçbir şey öğrenemedi. Şimdi bu çocuklar aynı sınava girecek. Şunu sormak istiyorum; ekonomik durumu iyi olmayan çocuğun sınavdan alacağı not kimin notu olacaktır? Öğrencinin notu mu? Yoksa ona öğretime ulaşma imkânını veremeyen Milli Eğitim Bakanı’nın notu mu? Ya da yabancı ülkelerin pek çoğunun okulları açmasına karşılık, dünyada okulları en uzun süre kapalı tutan iktidarın notu mu? Uzaktan öğretim ile eğitimde eşitsizlik daha da artmıştır. Okulların açılması ne kadar çok aksarsa, öğrenme kaybı da o kadar büyük olmaktadır” dedi.

İNSAN HAKLARI EYLEM PLAN

İktidar İnsan Hakları Eylem Planı diye bir plandan söz ediyor. Diyelim ki; bunlar kanunlaştı ne değişecek? Zihniyet değişmeden sadece kanunları ,nizamları, tüzükleri değiştirmek bir mana ifade etmiyor. Esas mesele yaklaşımda, zihniyette, iş tutuşta değişiklik. Eğer bunlar sağlanmazsa sadece kâğıt üzerinde birtakım ifadeleri dile getirerek hiçbir konuyu düzeltemezsiniz, adalet bunun başında gelir. Adalet; haksızlıklar karşısında mazlumun yanında olmaktır, iktidarın yanında, güçlünün yanında değil” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM