• DOLAR
  $2.381,4500
 • EURO
  $0,7411
 • ALTIN
  $39.798,4900
 • BIST
  1,1862
“Kadın futbolu farklı muamele görüyor!”

“Kadın futbolu farklı muamele görüyor!”

 

Afyon İdman yurdu Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Rafet Çakmak ““Kadın futbol takımları ile erkek futbol takımları sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde, farklı muameleler görüyor” dedi

 

Bu sezon Kadınlar 2.ligde yer alacak olan Afyon İdmanyurdu çalışmalarına son sürat devam ederken liglerin başlayacağı tarihi bekliyor. Hemen hemen bütün branşlarda faaliyetlerin hayata geçmesi nedeni ile hala Kadınlar Futbol liginin ne zaman oynatılacağı belli olmaması Kadın Futbol liginde yer alan takımları bir hayli rahatsız ediyor. Çoğu Kadın Futbol takımları liglerin başlama tarihinin belli olmamasına rağmen çalışmalarını son sürat devam ediyor. Bunlardan biride ilimizi 2.ligde temsil edecek olan Afyon İdmanyurdu. Turkuaz beyazlıların teknik adamı Rafet Çakmak konu ile ilgili görüşlerini açıkladı. Çakmak ”Kadın futbol takımları ile erkek futbol takımları sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde, farklı muameleler görüyor. En fazla önem kadınlara değil her zaman erkeklere veriliyor ama bu cinsiyet ayrımcılığı maalesef Türkiye’de daha fazla yaşanıyor. Kadın futbol ligleri şu anda dünyanın her yerinde oynatılıyor. Sadece Türkiye’de ligler ertelenmiş durumda. Düşünün ben Romanyalıyım ve oradan geliyorum, orası küçük bir ülke ama ligler şu anda orada bile oynatılıyor. İki haftada bir test yaptırma şartı koşarak ligleri oynatıyorlar. Aynı şekilde küçük olan ve Türkiye’ye komşu olan Gürcistan da ligler bu şekilde devam ediyor. Türkiye’de kadın futboluna önem vermedikleri için maalesef biz hala liglerin ne olacağını bilmiyoruz, inşallah ligleri oynatırlar çünkü bu bizim hakkımız. Evet, her yerde korona var, çok kötü ve zor da bir süreç ama neredeyse tüm ülkeler oynatıyorsa biz neden oynatmayalım? İnşallah bizim yüzümüze de bakarlar da ligler en kısa sürede başlar.

“KIZLAR AYLARDIR EMEK VERİYOR, ÇALIŞIYOR”

Çakmak “Federasyon tarafından Ocak ayında bir bilgilendirme yapılacağı söylendi ama ay bitmesine rağmen henüz bir açıklama yok. Şimdi bir de kış geldi, kışın hem yeni bir dalga tehlikesi var hem de futbolcular haklı olarak hastalanmaktan korkuyor. Kış geldiği gerekçesiyle ligleri ilkbahara kadar başlatmayacaklarından eminim ama ne zaman başlayacağını bize artık söylesinler, biz bunu bekliyoruz. Kızlar aylardır emek veriyor, çalışıyor. Sadece kulüpler için değil, milli takım için de bu liglerin oynatılması gerekiyor. Türkiye milli takımının Avrupa Şampiyonası eleme maçları var. Futbolcuların milli takıma maç yapmadan gitmeleri hocalar için de çok zor oluyor o yüzden bir an önce liglerin başlaması lazım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM