• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
 İyi Parti 4. kuruluş yıldönümünü kutladı

 İyi Parti 4. kuruluş yıldönümünü kutladı

 

 

 

 Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin 4. kuruluş yıl dönümü 23 Ekim Cumartesi günü Afyonkarahisar’da da kutlandı. Geceye İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, il ve ilçe teşkilatları, Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

 

 

İYİ Parti’nin kuruluş yıl dönümü binlerce partilinin katılımı ile kutlandı. Gecede partililer hep bir ağızdan “Başbakan Meral Akşener” diye sloganlar attı. Türk siyasi tarihine, 4 yıl önce Meral Akşener liderliğinde adını yazdıran İYİ Parti’nin kuruluş yıl dönümü Afyonkarahisar il teşkilatının düzenlediği coşku dolu programla kutlandı.

Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte İYİ Parti’nin kuruluş yıl dönümü kutlanırken 500 yeni üyeye de rozetleri Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın tarafından takıldı.

MİLLET İTTİFAKI KUTLAMADA BULUŞTU

Kutlama programına İYİ Parti teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Genel Merkez teşkilat Başkan Yardımcıları Mehmet Aslan, Faysal Hacı Mustafaoğlu, yerel seçimlerde İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı olan  Dr. Mahmut Koçak’ın yanı sıra Millet İttifakı’nı oluşturan siyasiler de yoğun ilgi gösterdi. Kuruluş kutlamasına Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal, CHP il Başkanı Yalçın Görgöz, Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Deva Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, Demokrat Parti il Başkanı İl Başkanı Hikmet Bülbül, İhsaniye Belediye Başkanı Tünay Türkmen, Dercine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal ve çok sayıda partili katıldı.

‘İYİ PARTİ TÜM DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ’

Programın açılış konuşmasını gecenin mimarı olan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu yaptı. Başkan Mısırlıoğlu, konuşmasına “Kaymağın, mermerin, Termalin, sucuğun, lokumun, Tarım hayvancılığın kurtuluşu ve kuruluşun zaferin Başkenti Afyonkarahisar’ımıza hoş geldiniz şeref verdiniz” diye başladı. Mısırlıoğlu, konuşmasında,  Genel Başkan Meral Akşener’in öncülüğünde kurulan İyi Parti’nin 4. yaşını geride bıraktığını belirterek,  “İyi Parti tüm dengeleri değiştiren, yenilmez denilenlerin yenilebileceğini göstermiştir” dedi.

PARTİMİZE ATILAN İFTİRALAR TARUMAR OLDU

İYİ Parti’nin yapılacak ilk seçimlerde birinci çıkacağını söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah’ımıza şükürler olsun ki, partimize karşı atılan iftiralar ve kurulan kumpaslar milletimizin teveccühü, teşkilatlarımızın kararlı ve azimli çalışmaları ve hepsinden önemlisi genel başkanımızın Elif gibi dik duruşu ve feraseti ile tarumar olmuştur. Bugün itibariyle partimizin Türkiye’de yapılacak ilk seçimlerin mutlak galibi olacağına inancımız tamdır. Genel başkanımızın da dediği gibi Türkiye’nin 13 cumhurbaşkanı bizim adayımız olacaktır. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesi ile Genel başkanımız Allah’ın izniyle milletimizin teveccühü ile Başbakan olacaktır.”

‘TÜRK MİLLETİNİN UMUDU İYİ PARTİ OLMUŞTUR’

İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşünün ilk adımını bu gece Afyonkarahisar’dan attıklarını ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, şöyle devam etti: “İşte burada Türk milletinin umudu haline gelen iyi parti her geçen gün büyümektedir ve halkımızın umudu haline gelmiştir bu gece Afyonkarahisarlı hemşire hemşerilerimizle birlikte iktidara yürüyüşümüz başlamış olup Türkiye’mizin her köşesinde Zafer çığlıkları kulaklarımızı çınlatmaktadır”.

 

‘İYİ PARTİ YÜREKLİ İNSANLARDAN OLUŞUYOR’

Son olarak partilere seslenen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da, İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana Türk siyasi tarihine yön veren bir parti olduğunu söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Aydın, şunları söyledi:  “Kuruluşundan bugüne Türk siyasi tarihine yön veren bir parti olduk. Bugün iktidar adayıyız. İyi partililer ülkenin geleceğine adım atmak için cesaretle yola çıkan yürekli insanlardan oluşuyor. İlerde Türk siyasi tarihi yazıldığında göreceksiniz ki iyi partililerin her şeye rağmen dimdik durarak siyaset yapmaları yazılacaklar. Her dönemin geçiş dönemleri vardır. Bugün ülkeyi yöneten iktidarın elinde devlet gücü vardır. Ama bu devlet gücünü bir sopa gibi kullanıyorlar. Allah’ın ayetinde adaletli yönetin sözünü bile şu anda görmezden geliyorlar.”

ÜLKEYİ SOYUP SOĞANA ÇEVİRENLERCE YÖNETİLİYORUZ

İktidarın İslam maskesi ile ülkeyi soyduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “İslam maskesi altında bütün ülkeyi soyup soğana çevirenler milletin yüzünü yere düşürenler tarafından yönetiliyoruz. Öyle bir iktidar ki insanları sadece sindirme ve korkutma üzerine siyaset yapıyorlar. Unutmayın ki kısa bir zaman önce bir mahalli seçimi geride bıraktık. Bu seçim Türkiye’nin dönüşümünün en önemli mihenk taşıdır. Parti olarak biz gittik Cumhuriyet Halk Partisi‘ne gelin görüş görüşelim dedik. Mahalli idareler kitlelerle ilgili iletişimin en büyük silahıydı. Kurulmuş olan ak Parti düzeninin bertaraf edilmesi lazımdı büyük belediyelerin imkânlarını kullananları harama bulaşmaktan zerrece yüzü kızarmayanları milletimizde gördü.”

ERDOĞAN, AKŞENER’E SENİ HAPSA ATACAĞIM DEDİ

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği cevapla korku siyasetinin yıkıldığını ifade eden Koray Aydın, “Seçim döneminde de iktidar tarafından korku silahı bir anahtar gibi kullanıldı. Recep Tayyip Erdoğan seçim döneminde iyi Parti Genel başkanımız Meral Akşener’e seni hapse atacağım dediğini asla ve asla unutmayacağız” dedi, şöyle devam etti: “Liderimiz Meral Akşener’de önüne bavul koyup meydanlara çıkıp ey Recep Tayyip Erdoğan benim bavulum hazır hapse girmeye hazırım dediği gün Türk siyasetinde korku duvarının yıkıldığı andır. Siyaset cesaret ister dik durmak ister siyaset mücadele ister işte İYİ Partide siyaset böyle yapılır.”

İL BAŞKANLARI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

İYİ Parti il teşkilatları, Afyonkarahisar’da düzenlenen kuruluş yıl dönümü gecesine yoğun ilgi gösterdi. Geceye katılan İyi Parti il başkanları şunlar:

Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, Uşak İl Başkanı Şener Toköz, Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Amasya İl Başkanı Avni verdi, Tokat İl Başkanı Ömer Sağol.

GECEYE KATILAN İLÇE BAŞKANLARI

İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez ilçe Başkanı Burhanettin Buğa, Başmakçı İlçe Başkanı Yaşar Uğurlu, Bayat İlçe Başkanı Şakir Cirit, Bolvadin Süleyman Toker, Çay ilçe Başkanı Bekir Peker, Çobanlar ilçe Başkanı Ahmet Uysal, Dazkırı ilçe Başkanı Metin Özbay, Dinar ilçe Başkanı Oktay Sayın, Emirdağ ilçe Başkanı Ergün yardımcı, Hocalar ilçe Başkanı Nihat Sarı, İhsaniye ilçe Başkanı Süleyman Gür, İscehisar ilçe Başkanı Necmi öz Sarı, Sandıklı ilçe Başkanı Emir Erkalan, Sinanpaşa ilçe Başkanı Osman Aslan, Sultandağı ilçe Başkanı Yılmaz Kırtaş, Şuhut ilçe Başkanı Cengiz Oral, Evcile ilçe Başkanı Fathin Öztürk. İlçe başkanlarına plaket verildi, rozet takıldı.

CENGİZ KURTOĞLU VE SAMİ ÇELİK SAHNE ALDI

Konuşmalardan sonra fantezi müziğin prensi sevilen sanatçı Cengiz Kurtoğlu ve halk müziği sanatçısı Sami Çelik sahne aldı. Gecede kulakların pasını silen Kurtoğlu ve Çelik en sevilen parçalarını iyi partililer için seslendirdi. Geceye katılan binlerce İYİ Partililer tek bir ağızdan sanatçıların eserlerine eşlik ettiler.HİSAR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM