• DOLAR
  $1.035,01
 • EURO
  $0,3128
 • ALTIN
  $19.235,49
 • BIST
  1,0406
İYİ Parti 3 yıl dönümünü kutladı

İYİ Parti 3 yıl dönümünü kutladı

 

Afyonkarahisar’da İYİ Parti yöneticileri, partilerinin kuruluşunun üçüncü yıl dönümünü ve haftalık basın toplantısını kahvaltıda bir araya gelerek kutladı.

 

Türk siyasi tarihine, 3 yıl önce Meral Akşener liderliğinde adını yazdıran İYİ Parti’nin kuruluşunun yıl dönümü, Afyonkarahisar’da da kutlandı. İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve yönetiminin ev sahipliğinde Garden Kale Otelde düzenlenen kahvaltı  yemeğine Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukçuoğlu, Kurucu İl Başkanı Erdal Gümüş, Dinar eski Belediye Başkanı Saffet Acar, Belediye Başkanları, Kadın Politikaları Başkanı, ilçe başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

“SEVGİ HERŞEYİN BAŞIDIR”

Yemekte ilk olarak konuşan Kurucu İl Başkanı Erdal Gümüş, ilk kuruluş zamanında çok eleştiriler aldığını belirtti. Güneş, “   Bundan Üç Yıl önce genel Başkanımızın ekmiş olduğu tohumlarda benim de katkım olduysa şeref ve gururun en büyüğüdür. Partinin ilk kuruluşunu bir nevi Kurtuluş savaşı olarak görüyorum. Partiyi kurduğumuzda ise ne binamız var nede paramız vardı bir bunun yanında büyük bir baskı vardı.   İlk gün bu partiyi Afyonda kurmak istediğimde bana herkes karşı çıktı. Benim aklımın olmadığını ve bu işe girmememi önerdiler.” ifadelerini kullandı. Daha sonra Kurucu İl Başkanı Erdal Gümüşe, İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu tarafından  Plaket verildi.  Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukçuoğlu kısa bir konuşma yaptılar.

AKŞENER TELEFON İLE GÖRÜNTÜLÜ BAĞLANDI

İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu  ve yönetiminin ev sahipliğinde Garden Kale Otelde  düzenlenen kahvaltı  yemeğine Genel Başkan Meral Alşener’in görüntülü bağlanması partililer tarafından büyük alkış aldı. Akşener konuşmasında İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun büyük işler başardığı bu yaptıkları her şeyi takip ettiklerini belirtti.

SANKİ TERÖR EYLEMİ GİBİ LANSE EDiLİYOR

Afyonkarahisar İYİ  parti İl başkanı Muhammet Mısırlıoğlu , Afyonun basın emekçileriDemokrasinin vaz geçilmezi, olmazsa olmazlarından, halkın haber almasını sağlayan siz çok değerli çalışan gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü  kutlayarak sözlerine başladı.  Mısıroğlu” 12 Ocak 2018 tarihinde, yani 3 yıl önce bugün İYİ Parti il binasını bizlere kazandıran, teşkilatların kurulmasında öncülük yapan kurucu ve ilk il başkanımız Sayın Erdal Gümüş’ü huzurlarınızda saygı ve saygılarımla selamlıyorum.Düşünce ve ifade özürlüğü, toplantı ve gösteri yürüyüşleri anayasal hak olup, bu hakların kullanılması ülke demokrasisi açısından vaz geçilmez evrensel değerlerdir. Ülkemizin seçkin üniversitelerinden olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yapmış olduğu gösteri ve protesto eylemlerini sanki bir terör eylemiymiş gibi niteleyip, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği Türk gençliğini ayırt etmeksizin terörist ilan etmek, İYİ Parti olarak bizleri derinden üzmüştür. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin içine dışarıdan sızmış terör gurupları varsa, bunları bulup çıkartmak ve gereğini yapmak da devleti yönetenlerin asli görevidir. “ dedi.

3600 EK GÖSTERGELERİNİN VE MAAŞLARINDAKİ İYİLEŞTİRMESİ İSTİYORUZ

Ülke ve dünyada yaşadığımız pandemi dönemi son günlerde inişe geçtiğini  belirten Mısırlıoğlu “ Alınan önlemler nedeniyle başarılı çalışmalar yapan başta valimiz Gökmen Çiçek olmak üzere, Emniyet Müdürümüz Ali Temiz ve jandarma kolluk kuvvetlerine çok teşekkür ederken, canları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarımızı kutluyor, 3600 ek göstergelerinin ve maaşlarındaki iyileştirmenin bir an önce yerine getirilmesini İYİ Parti olarak bekliyoruz.Pandemi nedeniyle iş yerlerini kapatan esnafımıza hükümet kira yardımı açıkladı. Açıkladığı rakam çok komiktir. Büyük şehirlerde 750 tl. Küçük şehirlerde 500 tldir. Sizlere soruyorum, Afyonkarahisar’da bu rakamlara kiralık iş yeri var mı? var da biz mi görmüyoruz? Esnafa yapılacak olan bu yardımları, yansız, tarafsız ve parti gözetmeden yapılmasını canı gönülden istiyoruz.” İfadelerine yer verdi.

İKTİDAR PARTİSİNİN İL BAŞKANINDAN CEVAP  GELDİ

Geçen haftaki basın toplantısında ilimizde 17 yıldır görev yapan iktidar partisi belediyesinin hangi helal olsun diyecekleri  hizmetlerini sorduklarını belirten Başkan Mısırlıoğlu” Bu sorumuza iktidar partisinin il başkanı cevap verdi. Bir belediyenin yapacağı asli görevlerini sıralamış. Millet ittifakı olarak nereleri kazandığımızı sormuş. Buradan il başkanına söyleyeyim. Millet ittifakı olarak, Ankara’yı, İstanbul’u, İzmir’i, Eskişehir’i, Adana’yı, Mersin’i ve birçok büyük şehri kazandık. Türkiye seçmen sayısının yüzde altmış beşini millet ittifakı olarak bizler aldık. Aldığımız belediyelerde her türlü engellemelere rağmen yapılan hizmetler ortada. Vatandaş yararına yapılacak her türlü hizmetleri engelleseniz de vatandaş yapılanları görüyor. Vatandaş yararına yapılacak hizmetleri ne kadar engelleseniz engelleyin, bunların hesabını bir sonraki seçimlerde göreceksiniz. Bizlere belediyenin yapması gereken su, kanalizasyon, kaldırım gibi asli görevleri değil, bakanlık tarafından yapılan hizmetleri değil, tamamen ranta yönelmiş TOKİ nin yaptığı işleri değil, bu memleket için, bu memlekette yaşayan vatandaşlar için neler yaptınız bunları soruyoruz. Katılımlarınızdan dolayı tüm basın emekçilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM