• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İtfaiye Müdürü Kasapoğlu’ndan ‘Belediye Atlası’

İtfaiye Müdürü Kasapoğlu’ndan ‘Belediye Atlası’

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nde İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu Belediye Atlası isimli kitabıyla hedef kitlesi olan belediye çalışanlarının halka hizmet sunmasına katkı sağlıyor.

Kitabın oluşum evresi ve içeriğinden bahseden Cem Kasapoğlu gazetemizden Ömer Koçak’a konuştu. Kasapoğlu, “Kitabın ismi Belediye Atlası. Orion Akademi Yayınlarından çıkan bir kitap. 2023 yılı Ocak ayında çıktı ve 2 bölümden oluşuyor. İlk bölümde belediyenin organları, belediyenin niteliği ve kuruluşu meclis, encümen, başkan ve bunların temel anlamda görevlerinden bahsediyoruz. Bölüm sonunda daha önce bilimsel ihtiyaç, içtihat ve makale niteliğinde yazmış olduğumuz çalışmaları da ek olarak sunduk. İkinci bölümde de belediyelerde kurulması zorunlu olan ihtiyaca bağlı olan bölümlerden bahsettik. Yine bölüm sonuna ek olarak da makaleleri koyarak sonuçlandırdık kitabı. Belediye çalışanlarının özellikle emekçilerin faydasına sunduğumuz bu kitabı satışa sunduk internet sitesinden online şekilde alabilirler. Şu an Afyon’da satışta yok” dedi.

CEM KASAPOĞLU KİMDİR?

Afyonkarahisar’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamladı. Lisans Eğitimini, Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde, Yüksek Lisans Eğitimini, Sakarya Üniversitesi (SBE) Mahalli İdareler ve Şehircilik Programında Büyükşehir Belediyelerinin Coğrafi Sınırları Üzerine Bir Araştırma: Kocaeli Örneği konulu çalışması ile tamamladı. İkinci Yüksek Lisansını, Yalova Üniversitesinde (SBE), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı, Sosyal Politika Bilim Dalında, Belediyelerde Sosyal Belediyecilik Uygulamaları, Kent Yoksulluğu ve İlişkisi tezi ile tamamladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) kuruluşunda 6 ay süre ile görev yaptı.  2009-2015 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde farklı birimlerde görev aldı. 2015 yılından bu yana Afyonkarahisar Belediyesi’nde çalışmakta olup; Hali hazırda İtfaiye Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ömer Koçak Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM