• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstanbul Pazarı’  ikinci kez mühürlendi

İstanbul Pazarı’ ikinci kez mühürlendi

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün, geçen aylarda Defterdarlık binasının yanında açılan İstanbul Pazarı’nın daha önce mühürlendiğini, işletmenin itiraz etmesi sonucu kendilerinin lehine karar çıktığını ve pazarın tekrar mühürlendiğini açıkladı.

 

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün, Defterdarlık binasının yanında bir süre önce faaliyet göstermeye başlayan ‘İstanbul Pazarı’ adlı işletme ile ilgili dün önemli bir açıklama yayınladı. Bu pazarın daha önce mühürlendiğini belirten Başkan Üstün, işletme tarafından yapılan itirazların kendi lehlerine sonuçlandığını ve pazarın tekrar mühürlendiğini ifade etti. Üstün dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi eski Kiler binası dediğimiz yerde ‘İstanbul Pazarı’ adıyla yapılan faaliyetlere yönelik itirazımız oldu ve bu kapatılması konusunda Belediye Başkanımız ile görüş birliğine varılmıştı” dedi.

‘HAKLI MÜCADELEMİZ SONUÇ ALMIŞTIR’

İtirazın sonuçlandığını ifade eden Üstün, “Sonrasında bu yer Belediye Zabıta ekiplerimizin müdahalesiyle 22 Mart 2023 tarihinde mühürlenmişti. Karşı tarafın itirazı sonucu 24 Mart 2023 tarihinde Yürütmeyi Durdurma kararı verilmesi ile tekrar açılan yerin faaliyetleri 2 Haziran 2023 tarihine kadar devam etmişti. Hukuki sürecin karşı tarafın aleyhine sonuçlanması ile işletme tekraren Belediye Zabıta ekiplerimizce geçtiğimiz günlerde mühürlenip  kapatılmıştır. Hak yerini bulmuştur, haklı mücadelemiz sonuç almıştır. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere Zabıta Müdürümüz ve ekibine Teşkilatımız ve Esnafımız adına teşekkürü borç biliriz” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM