• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
İscehisar’da kış tedbirleri ile ilgili toplantı yapıldı

İscehisar’da kış tedbirleri ile ilgili toplantı yapıldı

 

 

 

Türkiye’nin önemli karayolu akslarından birinin üzerindeki İscehisar’da Kış Tedbirleri Toplantısı düzenlendi. Toplantıya başkanlık eden Kaymakam Uğur Kapar, görevlilere alınacak kış tedbirleri hakkında bilgiler, karla mücadele ekipmanlarının hazırda tutulmasının önemine vurgu yaptı.

 

 

 

İzmir-Ankara D300 karayolunun geçtiği İscehisar’da, yaklaşan kış mevsimi öncesi kış tedbirleri ile ilgili toplantı yapılarak, kar ve buzlanmadan dolayı trafik seyrüseferin etkilenmemesi için alınacak önlemler masaya yatırıldı. Yoğun kar yağışı sebebiyle özellikle Afyonkarahisar-Ankara arasında kış aylarında bazı günler trafik akışı kesilirken, yol üstündeki ilçelere yolcuların konaklama ihtiyacı başta olmak üzere ağır kış şartlarının hafifletilmesi amacıyla büyük görevler düşüyor.

İSCEHİSAR’DA KIŞ TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİ

Afyonkarahisar ve çevresinde etkili olan şiddetli tipi ve soğuk havanın günlük yaşamı ve şehirlerarası ulaşımı olumsuz etkilediğini göz önünde bulunduran İscehisar Kaymakamlığı, 2021-2022 yılında alınacak kış tedbirleri ile ilgili toplantı düzenledi. İscehisar Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda Kaymakam Uğur Kapar başkanlığında düzenlenen “2021-2022 Kış Tedbirleri” toplantısına İlçe Jandarma Komutanı Emre Türkoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Dalfidan, İlçe Yazı İşleri Müdürü Hasan Hüseyin Oğuz, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ahmet Buğra Eberliköse, SYDV Müdürü Ali İhsan Demir, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Necan Dündar, İlçe Özel İdare Müdürü Kasım Yıldırım, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ümit Azgın, diğer kurumların ve sivil toplum örgütlerinin yetkilileri katıldı.

İSCEHİSAR ÖNEMLİ BİR GEÇİŞ NOKTASI ÜZERİNDE

Düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Uğur Kapar, İscehisar’ın Türkiye’nin önemli karayolu akslarından birisinin üzerinde bulunduğunu belirterek, “İlçemiz çok önemli bir geçiş noktası üzerinde bulunuyor. Bizim buradaki tedbirlerimiz, gayretimiz, başarımız ve performansımız ülkemizin iki ana kenti olan Ankara ve Afyonkarahisar’ı birbirine bağlama noktasında çok büyük önem arz etmektedir” dedi. Konuşmasında, “Kış tabii ki olacak. Kış olacak ki doğa kendine gelecek, bereket olacak” diyen Kaymakam Kapar, sözlerini şöyle sürdürdü:

KIŞI ATLATABİLMEK İÇİN TEDBİR ALMAK ZORUNDAYIZ

İnsanlarımız kışın olumsuz şartlarından etkilenmeden kışın güzelliklerini görerek, inşallah trafik kazası olmadan bu kışı atlatabilmek için tedbirler almak ve uygulamak zorundayız. Her türlü teknolojik imkânı kullanarak, kazasız-belasız vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin huzur ve güvenlik içinde seyahat etmeleri için çalışacağız. Her kurum kendi görevini iyi bilecek ve duyarlılığı en üst safhada tutarak görevini yapacaktır. Karla mücadele çalışmalarında kullanılacak alet ve araçlarımızın bakımlarına dikkat edelim. Her kurum elinden gelenin en iyisini yapacak ki halkımızın huzur ve güvenliği en üst safhada olsun. Allah kazasız, belasız bir kış mevsimi geçirebilmeyi bizlere nasip etsin.”

KATILIMCILAR GÖRÜŞLERİNİ BEYAN ETTİ

Toplantıda İlçe Yazı İşleri Müdürü Hasan Hüseyin Oğuz tarafından kış tedbirleri ile ilgili ana konuları kapsayan sunum gerçekleştirildi. Yapılan sunumun ardından katılımcılar başarılı bir karla mücadele çalışması yapılabilmesi için fikirlerini beyan ederek, görüş alışverişinde bulundular. Kübra Ergün

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM