• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
 İş kadınlarından Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

 İş kadınlarından Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) yönetim kurulu başkanı Samiye Hancıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Ayşe Kocaçay, Nalan Karcı ve Huriye Mazi Afyon Gazeteciler Cemiyetini (AGC)ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan AFİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Samiye Hancıoğlu dernek ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Derneğin 2016 yılında kurulduğunu ve AFİKAD kurucu üyelerinin tamamının iş hayatında etkin olarak çalışan iş kadınlarından oluştuğunu söyleyen Hancıoğlu, şunları kaydetti:

TÜM İŞ KADINLARI ARASINDA OLUŞTURULAN AĞA DÂHİL OLMAK İSTİYORUZ

“Bizler çalışan kadınların sorunlarına cevap bulabilmek, sorunlarını çözebilmek onların kendi aralarındaki dayanışmaya katkı sunabilmek amacıyla kurulduk. Kurulduğumuz günden bu yana iki ulusal bir uluslararası proje yürüttük. Bu projelerimiz başarıyla tamamlandı. Dernek üyelerimizin kendi içerisinde dayanışmalarını sağlıyoruz. Ayrıca kendi ihtiyaçlarımız ölçüsünde dernek içerisinde eğitimlerimiz de oluyor. Yerelden çıkarak Türkiye’de ilk Girişimci İş Kadınları Federasyonu’nun kurucu üyelerinden olduk. Bu dernekte 8 kurucu üye var Ankara İzmir, Bursa, Kocaeli, Gaziantep, Adana ve Aydın bu proje üyeleri arasında yer alıyoruz. Amacınız Türkiye’deki tüm iş kadınları arasında oluşturulan ağa dâhil olmak.”

İŞ HAYATINDA KADINLARIN ETKİN ROLLERİ HER GEÇEN GÜN ARTMAKTA

AGC Başkanı Sezer Küçükkurt Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, basın camiası olarak yapılan çalışmaları her zaman desteklediğini söyledi. Küçükkurt, şu ifadelere yer verdi: “Afyonkarahisar’da iş hayatında kadınların etkin rolleri her geçen gün artmakta. Sizler iş dünyasında etkin bir rol üstleniyorsunuz. Bizim basın camiasında gördüğünüz gibi birçok hanımefendi görev yapmakta. Kadınların etkin olduğu bir toplum her zaman daha verimli olduğuna inanıyoruz. Bizde bu yönde basın camiası olarak kadınların Afyonkarahisar’ın gelişiminde ülkemizin gelişiminde sağladıkları katkıya bizde katkı sağlamaya destek olmaya çalışıyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” Buğra Avşar

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM