• DOLAR
  $3.785,9700
 • EURO
  $1,0827
 • ALTIN
  $61.975,5900
 • BIST
  1,1662
IRAK SU KAYNAKLARI BAKANI HAMDANİ, ATSO’DA İŞ DÜNYASI İLE BULUŞTU

IRAK SU KAYNAKLARI BAKANI HAMDANİ, ATSO’DA İŞ DÜNYASI İLE BULUŞTU

Irak Su Kaynakları Bakanı Mehdi Raşid Hamdani, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Afyonkarahisar iş dünyası ile istişarede bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun himayelerinde gerçekleştirilen ziyarete AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile iş insanları ve sanayiciler katıldı.

MERDİVENCİ, HER İKİ BAKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Yaklaşık 3 saat süren istişare toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Sayın Irak Su Kaynakları Bakanımız’a Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’a ziyareti dolayısıyla Meclisim ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Kendileri şeref verdiler, onur verdiler. Bu ziyaretin mimarı olan sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bakanımız’a da çok teşekkür ediyorum. İş insanlarımız ile birlikte çok olumlu bir görüşmemiz oldu. Dostumuz, komşumuz Irak Hükümeti’nin çok değerli Bakanı’na Odamız’ı ziyareti için çok teşekkür ediyorum. İşbirliğimizin daha iyi sürmesini diliyorum” dedi.

HEDEF 1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Çok değerli Irak Su Kaynakları Bakanımız, davetim üzerine Afyonkarahisar’a icabet etti. Gerçekten kendisine gönülden teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar’da AFJET’i, Atık Su Arıtma Tesisleri’ni, Katı Atık Bertaraf Tesisleri’ni inceledi. Afyonkarahisar’daki muhteşem dönüşümü gördü. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız Meclis Başkanımız’la ve iş adamları ile bir görüşme yapıldı. Bu görüşmenin çok faydalı olduğuna inanıyorum. Bizim hedefimiz, Afyonkarahisar’dan Irak’a yılda 1 milyar dolar ihracat yapmaktır. Bu mümkün, buna yürekten inanıyorum. Burada karar aldık. İnşallah Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’ın başkanlığında İş Geliştirme Heyeti kurulacak. Irak’taki Odalar’ı davet edeceğiz; bazı ziyaretler olacak. Buradaki tesisler gösterilecek. Bu yüzden ticaret, sanayi ve turizm açısından büyük potansiyel var. Afyonkarahisar’ın tanıtım hususunda da değerli Bakanımız ‘Ben Afyonkarahisar’ın Irak’taki temsilcisi olacağım’ dedi. Kendisine gönülden teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’da büyük bir potansiyel var, teknoloji var. Bizleri misafir eden Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’a da gönülden teşekkür ediyorum, hayırlı hizmetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

“TİCARET HACMİNİ BÜYÜTECEĞİZ”

Irak Su Kaynakları Bakanı Mehdi Raşid Hamdani da Afyonkarahisar’da yaptığı incelemeler dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hamdani, “Büyük teşekkürümü Sayın Hocamız ve Muallimimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na sunuyorum. Bizim için bu fırsatı sağladı. Afyon’a davet etti, biz de davetini mutlulukla kabul ettik. Afyon’a geldik ve bu gelişmiş şehri gördük, tanıdık; buradaki kurumların işleyişini inceledik ve kurumlarda en son teknoloji kullanıldığına şahit olduk. Özellikle su, atık su ve jeotermal su konusunda teknolojiye Irak’ta çok ihtiyacımız vardır. Bu ziyaret çerçevesinde Ticaret ve Sanayi Odamız’ın saygıdeğer üyeleri ile toplandık. Irak ile ilgili meseleleri dinledik ve kendilerine söz verdik. Bu problemleri Irak’ın tüm resmi kurumlarına ileteceğim. İnşallah Irak ile Afyon arasındaki ticaret hacmini daha da büyüteceğiz” şeklinde konuştu.

Ziyaret, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Irak Su Kaynakları Bakanı Mehdi Raşid Hamdani’nin uğurlanmasının ardından sona erdi.

YUMURTA MÜZESİ VE DEMMAK’A ZİYARET

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Irak Su Kaynakları Bakanı Mehdi Raşid Hamdani ve Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi-AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Yumurta Müzesi ve DEMMAK ziyaretlerine katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM